„Jsme na konci velké éry“ – varování před katastrofou za 2,5 bilionu dolarů (video)

„Jsme na konci velké éry“ – varování před katastrofou za 2,5 bilionu dolarů (video)

Co lze udělat se znehodnocenou měnou? Jaké budou další kroky ve světě zaplaveném penězi, které nejsou podloženy žádnou reálnou hodnotou?

Možná se zdá, že současný stav je náhodný. Jenže tak tomu není, protože přímo nahrává k přechodu na programovatelnou digitální měnu, ale zároveň i rušení hotovosti. Je právě to hlavním účelem?

Egon von Gruyeres (EvG, viz titulek) uchovává zlato pro své zákazníky v největším soukromém zlatém trezoru na světě, který leží hluboko ve švýcarských Alpách. EvG je odborník na finance a drahé kovy. EvG je bývalý švýcarský bankéř a odborník na rizika. Říká, že riziko nebylo na globálních trzích nikdy vyšší.

EvG vysvětluje: „Úvěry prostřednictvím derivátů se dramaticky zvýšily. Všechny nástroje, které nyní vydávají banky, penzijní fondy a akciové fondy, jsou syntetické. Nezbývají téměř žádné skutečné podkladové platby…“

„Takže odhaduji objem derivátů na minimálně 2 biliony dolarů a myslím si, že to je pravděpodobně konzervativní odhad. Přidejte k tomu 300 bilionů dolarů v dluhu a několik set bilionů dolarů v nefinancovaném dluhu. Mluvíme tedy o 2,5 bilionu dolarů ze světového HDP 80 bilionů dolarů. Tohle je katastrofa, která teprve čeká, až se stane, a hlavně proto, že všechny ty vytvořené peníze nevytvářely vůbec žádnou hodnotu…

Vždycky jsem věděl, že se to zhroutí a trvalo to déle, než jsem čekal, ale myslím, že jsme na konci skvělé éry…

Tyto deriváty se během několika příštích let skutečně promění v dluh. Centrální banky budou muset uhradit všechny nesplacené dluhy komerčních bank, jak to nyní vidíme u Credit Suisse, Bank of England a tak dále. To se stane plošně. Říkejme tomu deriváty nebo dluh, myslím, že je to to samé. Bude to mít stejný dopad na globální finanční systém, který bude samozřejmě katastrofální.“

Podle EvG byly trhy s deriváty jednoduše způsobem, jak se finanční instituce zadlužily, aniž by to vykazovaly ve svých rozvahách. Nakonec se vše srovná. EvG dále říká:

„Nikdo nemůže splatit dluh a nemůže ani platit úroky… Pokud tedy dluh imploduje, klesnou i aktiva, která byla tímto dluhem financována.

Obě strany rozvahy tedy musí jít dolů. Jestli klesnou o 50 %, 75 % nebo 90 %, nevím… Jen myslím na riziko. A finanční systém v současné podobě nepřežije.

Centrální banky používají pouze jeden druh léků, a to více tištěných peněz. Návratnost vytištěných peněz je záporná. Tím se tedy nic nezachrání. Bohužel čelíme situaci, kdy tento systém začne implodovat. . . . Bohatí jsou stále bohatí, ale chudí jsou opravdu chudí…

Celkově ve Spojeném království, Německu a většině evropských zemí lidé nemají dostatek peněz na živobytí. To už je lidská katastrofa. S cenami potravin vyššími o 25 % i víc, ale také vyššími náklady na energie, stejně jako náklady na pohonné hmoty, úroky a nájem, lidé nemají dost peněz.

Jde o lidskou katastrofu obřích rozměrů. Je to tak smutné a vlády s tím nemají šanci něco udělat….“

Nakonec EvG říká: „Proto se imploze blíží, protože celý systém to nemůže vydržet… …Riziko se zvyšuje exponenciálně. Takže si myslím, že by lidé měli být připraveni… Většina trhů s aktivy ztratila peníze a bude to jen horší.“

Pokud vás tato tematika zajímá detailněji, můžete si více poslechnout ve videu (anglicky):

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “„Jsme na konci velké éry“ – varování před katastrofou za 2,5 bilionu dolarů (video)

  1. Na konci skvělé éry, no nevím asi jak pro koho. Pro U-SSA to byla určitě éra skvělá, neb dokud všichni kšeftovali přes dolar tak to byli bezpracné obrovské zisky, ovšem Yankees to nestačilo tak začali pokukovat po nerostném bohatství jiných států a jelikož jim to nikdo po dobrém nechce dát, museli začít korumpovat politiky, vyhrožovat zbraněmi atd. atd. a to něco stojí a dotáhli tu svou skvělou ekonomiku až do nesplatitelných dluhů. A co teď, rozumné státy na ně hodili bobek, no a jejich rectal alpinist na to nemají neb se debilní politikou U-SSA nechali zruinovat, takže bude na tzv západě velmi veselo. Je pravda, že mnoho států má ještě nějaké zbytky dolarů a bude je to také bolet, ale ta bolest už nebude tak zlá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout