Francie: Victor Hugo se stal dalším na černocha přebarveným Evropanem

Francie: Victor Hugo se stal dalším na černocha přebarveným Evropanem

Jistě jste si všimli, kolik původně bílých historických osobností již bylo vykreslováno jako černoši. A nejde jen o historické osobnosti, ale i o literární postavy, které původně jejich autoři prezentovali jako bělochy. Samozřejmě se tak koná jen v případě pozitivních postav, takže u padouchů nic podobného nehrozí.

Připomínám, že podobné „přebarvení“ se týkalo například Beethovena, Johanky z Arcu, Spartaka, Ježíše nebo Jamese Bonda, ale i mnoha dalších původních Evropanů. Za čas tak možná zjistíme, že téměř žádná historická osobnost nebyla bílá, jako je tomu nově i v případě světoznámého francouzského spisovatele Victora Huga.

Socha Victora Huga na esplanádě radnice v Besançonu, dílo Ousmane Sowa, byla renovována. Vdova po velkém sochaři protestuje proti této „černé tváři“, kterou by umělec nikdy nechtěl.

Socha spisovatele narozeného v Besançonu brzy oslaví dvacet let své přítomnosti na esplanádě lidských práv před radnicí.

Při této příležitosti a tváří v tvář určitému opotřebení patiny se město rozhodlo provést restaurování díla, původně vytvořeného senegalským sochařem, nyní zesnulým, Ousmane Sowem.

Původní obličej byl tělově zbarvený. Vypadá to jako černý Victor Hugo, což nikdy nebylo záměrem Ousmaneho,“ řekla Béatrice Soulé, vdova po sochaři v reakci na nový vzhled sochy Victora Huga. Béatrice Soulé zmínila, že nebyla kontaktována městem Besançon ohledně restaurování, a také zdůraznila, že kromě špatné barvy pleti byly v původním díle mnohem jemněji vytvořeny i vousy.

Jak je vidět, tak ani černý tvůrce sochy nechtěl dělat z bělocha černocha. Podobné „wokistické“ nesmysly totiž většinou prosazují pomatení bílí sluníčkáři, kteří v době řádění BLM klečeli před černochy a omlouvali se jim za údajné křivdy svých předků…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Francie: Victor Hugo se stal dalším na černocha přebarveným Evropanem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout