Dohadování mezi EU, Francií a Itálií: Kdo dovolí lodi francouzské pašerácké neziskovky přistát?

Dohadování mezi EU, Francií a Itálií: Kdo dovolí lodi francouzské pašerácké neziskovky přistát?

Připomínám, že v minulých dnech kroužily v mezinárodních vodách celkem 3 lodě pašeráckých neziskovek. Dvě patřily neziskovkám německým (Humanity 1, plující pod německou a Geo Barents Lékařů bez hranic plující pod norskou vlajkou) a jedna neziskovce francouzské (Ocean Viking plující pod norskou vlajkou).

Zatímco po značných intervencích Německa, EU i zásahu místního prokurátora, byly nakonec obě německé neziskovky úspěšné a svůj náklad vyklopily u italských břehů v jediném přístavu, který o obohacovače projevil zájem (Catania), tak loď francouzské neziskovky stále pluje někde na rozmezí italských a mezinárodních vod.

Itálie poté začala komunikovat s Francií, po níž požaduje, aby si svůj vlastní náklad vyložila u sebe doma. EU to však vidí jinak a tlačí Itálii, aby invazistům uvolnila přístav na Sardinii, kam to bylo v té době nejblíž.

V případě úspěchu jednání mezi Francií a Itálií, která v tuto chvíli stále pokračují, se město Toulon  připravuje na příjezd Ocean Viking, lodi, která uvízla ve Středozemním moři a na které je  234 migrantů.

Rozhovory mezi Francií a Itálií stále probíhají, ale toto téma odhalilo napětí mezi oběma zeměmi. Itálie prozatím odmítá přijmout loď francouzské neziskovky SOS Méditerranée.

Podle informací médií jsou debaty vedeny na nejvyšší úrovni, tedy přímo mezi Macronem a Meloniovou.

Do toho ovšem nyní zasáhla podvratná EU, která trvá na tom, že tato poslední loď, kroužící  již více než týden nedaleko Itálie, musí přistát na Sardinii. Zde je třeba podotknout, že francouzská Korsika je již relativně blízko od Sardinie, avšak ta zmíněna nebyla. Zde je tedy patrné, kdo ve skutečnosti vede EU – Francie a Německo.

EU se tedy opět ukazuje jako nadnárodní entita zrozená ke zničení Evropy. Hordy byrokratů na Sorosově výplatní listině a dosazené jinými byrokraty chtějí rozhodovat o životě a osudech národů. 

Obrázek

Výměna obyvatel je tedy v plném proudu a EU opět připomíná, k čemu byla ve skutečnosti zřízena:

Evropská komise vyzývá k okamžitému vylodění na nejbližším bezpečném místě všech zachráněných lidí, kteří jsou na palubě Ocean Viking. Situace na palubě lodi dosáhla kritické úrovně a je třeba ji urychleně řešit, aby nedošlo k humanitární tragédii. 

Zákonná povinnost zachránit a zaručit bezpečnost života na moři je jasná a jednoznačná, bez ohledu na okolnosti, které vedou lidi k tomu, že se ocitnou v nebezpečné situaci. Komise připomíná zásadu upřímné spolupráce a vyzývá členské státy, aby spolupracovaly na zajištění společné reakce s přihlédnutím k posvátnosti života, kterou je třeba vzít v „nejvyšší míře“ v úvahu.

Tolik výňatek z výzvy EU, která se dále opakovaně odvolává na nový migrační pakt, v němž se většina evropských zemí zavázala k přerozdělování.  Tento přerozdělovací mechanismus funguje již od srpna, kdy bylo přerozděleno prvních 8 tisíc Afričanů z Itálie do dalších zemí EU. V přerozdělování se zřejmě pokračuje i nadále.

V době, kdy včera EU tuto nótu napsala, loď mířila do Marseille a nacházela se v mezinárodních vodách východně od Sardinie (viz obrázek). EU tak naléhala na to, aby byl přístav uvolněn právě tam.

Kde nakonec loď skončí se zřejmě dozvíme během dneška.  Odolá tentokrát italská vláda nátlaku EU a Francie?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout