Česká republika i Slovensko svým hlasováním v OSN deklarovaly, že schvalují propagaci a glorifikaci nacismu

Česká republika i Slovensko svým hlasováním v OSN deklarovaly, že schvalují propagaci a glorifikaci nacismu

Kolik důkazů je zapotřebí, abychom mohli jasně ukázat, že v EU se začíná prosazovat – a to zcela otevřeně – nacismus? Pokud někdy někdo pochyboval, že EU je jen 4. říší, pak důkaz je zde přímo „na zlatém podnosu“.

V OSN totiž proběhlo v pátek hlasování, o kterém se ani média nezmínila. Toto hlasování k rezoluci odsuzující nacismus a jeho glorifikaci a propagaci probíhá pravidelně již od roku 2005.

Státy EU se většinou každoročně zdržely, proti rezoluci pravidelně hlasovala Ukrajina a USA, ke kterým se však letos přidaly i státy EU, NATO a několik dalších amerických kolonií.

Několik dalších zemí se pouze zdrželo, ale v celosvětovém měřítku byla rezoluce i tentokrát schválena, i když jasných zastánců nacismu (tedy těch, kdo rezoluci proti glorifikaci nacismu odmítly), značně přibylo.

Rezoluce OSN mají čistě symbolický charakter a nejsou právně závazné. Jsou to prohlášení o záměru nebo formulace rady. Jejich symbolický dopad by však neměl být podceňován.

Obrázek

Rezoluce vyjadřuje znepokojeni nad glorifikací nacistického hnutí, neonacismu a bývalých členů Waffen-SS.

Glorifikace nacismu je však zřejmě sympatická všem těm, kdo proti rezoluci hlasovali. Zatímco v minulosti proti ní hlasovalo vždy jen pár států (většinou jen dva výše uvedené), tentokrát jich bylo dokonce 52, mezi nimi všechny státy EU a NATO (vyjma Turecka, které se zdrželo).

Zajímavé je, že s propagací nacismu zde souhlasí i Německo, které se tak oklikou znovu hlásí k ideologii, kterou již před téměř stoletím samo začalo šířit…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 4.9]

7 thoughts on “Česká republika i Slovensko svým hlasováním v OSN deklarovaly, že schvalují propagaci a glorifikaci nacismu

  1. v hrobě se musí obracet všichni, kteří položili svoje životy v boji proti nacismu i fašismu. Ovcím je však všechno jedno, hlavně že je v obchoďáku sleva na nějakou blbost.

  2. Treba dodať,že skutoční vlastenci – pomery v ČR nepoznám, ale na Slovensku iba ĽSNS možno označiť za vlasteneckú stranu, všetky ostatné „pronárodné“ /vrátane Republiky/ podporujú Izrael a odmietajú vystúpenie z EÚ – sú v našej krajine brutálne prenasledovaní už približne 15 rokov. Aj sám Marián Kotleba sa len tesne vyhol väzeniu a prišiel o poslanecký mandát v NR SR. Pravdaže, nechutná propagácia nacistického „hrdinstva“ počas vojny /aj dnes na Ukrajine/ beží aj vo verejnoprávnych médiách beztrestne ďalej…

  3. Takže Hlinkovci Na stráž, to bude paráda opět se bude zdravit jako za nacizmu, Rusko mělo vyhnat nácky jen za své hranice a nechat na sopčácích jak to v evropě udělají.

  4. Pochopitelně Henlainovci se přidají k Hlinkovcům, to budou v evropě Parade marš, to bude mít Landsmanšaft radost no a čecháčci Benešovi dekrety vezmou za své tak se těšte na vaši budoucnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout