Aktuální postřehy z amerických voleb: Senát demokraté a Sněmovna reprezentantů republikáni?

Aktuální postřehy z amerických voleb: Senát demokraté a Sněmovna reprezentantů republikáni?

Ještě samozřejmě není zdaleka vše sečteno, nicméně podle posledních odhadů by nakonec měli republikáni získat minimálně Sněmovnu, což ovšem na to, aby se mohlo něco zásadního změnit, samozřejmě nestačí.

U Senátu je třeba počítat s tím, že zde figurují i stávající 2/3 senátorů s demokratickou převahou. I proto zavládla jistá skepse. Ovšem nic není u konce, sčítání ještě probíhá a například u Arizony, kde již došlo k jistým problémům u voleb, se dokonce volební doba prodloužila.

NBC News předpokládají, že republikáni převezmou Sněmovnu reprezentantů od demokratů, kteří ji nyní řídí.

Předpokládám, že konečné závěry si bude možné udělat až později, jakmile budou sečteny další hlasy. Nicméně v tomto článku bych chtěla upozornit na jednu zajímavost z voleb. Republikáni byli velmi úspěšní v těch státech, kde byly již počátkem roku 2021 zrušeny covidové restrikce, lockdowny, roušky a kde bylo očkování čistě na dobrovolnosti.

Ron DeSantis získává lví podíl národní pozornosti za své rozsáhlé vítězství, které proměnilo Floridu v republikánskou baštu, a přidal téměř 20 bodů ke svému náskoku vítězství v roce 2018, kdy vyhrál guvernérský post jen tak tak. Mezi jeho pilíře podpory patřil jeho silný odpor proti covidovému lockdownu podniků a škol a jeho odpor k povinnému očkování.

Ale 2 další celostátní závody v úterý představovaly stávající kandidáty, kteří energicky bojovali proti lockdownům a povinným očkováním. A v obou závodech úřadující jezdci zvítězili s dokonce ještě větším náskokem než DeSantis.

V Kentucky, kde bylo sečteno 87 % hlasů, Rand Paul vyhrává znovuzvolení do Senátu s 22,8% rozdílem.

Energické zpochybňování doktora Fauciho senátorem Paulem, využívající jeho odbornosti lékaře, který skutečně léčí pacienty (na rozdíl od Fauciho, který je čistým byrokratem často maskovaným v laboratorním pláštěm), bylo bezpochyby v mysli voličů v Kentucky.

V Jižní Dakotě měla guvernérka Kristi Noemová, která nechala školy a podniky v Jižní Dakotě otevřené a zaznamenala tak ekonomický boom, ještě větší náskok  při vítězství: 26,8% s 97% hlasů sečtených podle AP.

Je celkem zřejmé, že mnoho republikánů nedokázalo pochopit hloubku odporu veřejnosti vůči covidovému autoritářství a hněvu nad ním. Vzhledem k tomu, že postoj prezidenta Trumpa k tomu, zda bude znovu kandidovat na prezidenta, je dnes ráno v myslích mnoha lidí, zvažte, že souhlasil s radami doktorů Fauciho, Birxe, Wallenského a spol. a také se na ně spoléhal.

To mu nedává dobrou pozici pro znovuzvolení, a pokud bude Ron DeSantis jeho hlavním soupeřem v boji o republikánskou nominaci, stane se to pro republikánské voliče velkým tématem.

Tolik zajímavý článek, který jen potvrzuje, že v byla obrovská chyba některých republikánských guvernérů, že nereagovali podobně jako ti výše uvedení a neuvolnili život ve svých státech.

Senátor Rand Paul je pak tím, kdo de facto způsobil odchod „doktora smrt“ Fauciho, neboť záhy po jeho sdělení, že hodlá činy covidistů v čele s Faucim v případě výhry republikánů iniciovat, ohlásil Fauci odchod ze svého postu, jak jste si před časem mohli přečíst zde.

Nic tedy zatím není tak úplně ztraceno. Každopádně je vidět, že odvážní politici, kteří se dokázali vzepřít zvrácenému covidismu, byli u voleb odměněni. Jen je škoda, že jich nebylo víc, ale také to, že se víc odvážných politiků neobjevilo i v Evropě.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

One thought on “Aktuální postřehy z amerických voleb: Senát demokraté a Sněmovna reprezentantů republikáni?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout