Zařídil Nicolas Sarkozy Kataru za úplatu organizaci mistrovství ve fotbale?

Zařídil Nicolas Sarkozy Kataru za úplatu organizaci mistrovství ve fotbale?

Mnoho lidí – a nejen fanoušků fotbalu – se podivuje nad tím, že pro konání mistrovství světa ve fotbale byl zvolen právě katarský chalífát. Země, kde jsou velmi přísná pravidla i pro cizince, je pro podobné akce přinejmenším nevhodná. Omezení pro zahraniční fanoušky jsou příliš velká, což jistě mnohého z nich odradí.

O tom, co vše má být na šampionátu zakázáno, jste si mohli přečíst již zde. Lze tedy předpokládat, že mimo nejtvrdšího jádra fanoušků zůstane většina doma, neboť v Kataru není možné ani případné vítězství patřičně oslavit.

Nyní se ukazuje, že za běžných okolností by zřejmě v Kataru mistrovství vůbec neproběhlo.

Pomohla Francie Kataru vyhrát uspořádání mistrovství světa výměnou za kompenzaci? Všechno se podle všeho dojednalo během oběda s Nicolasem Sarkozym v Elysejském paláci v roce 2010.

Připomínám, že v téže době došel Sarkozy k rozhodnutí, že je třeba odstranit Kaddáfího a rozvrátit Libyi. V roce 2011 pak došlo k útokům na Libyi a k vraždě Kaddáfího.

Nicméně podíl Sarkozyho na rozvratu Libye byl dávno prokázán, nyní se investigativní novináři snaží vypátrat, zda právě Sarkozy stojí za tím, že se letošní MS ve fotbale koná právě v Kataru. A zdá se, že na tom má skutečně svůj podíl.

Z Paříže do Dauhá, přes Curych, vyšetřovací jednotka Radio France a tým France 2  společně vyšetřovaly zákulisí udělení mistrovství světa v roce 2022 právě Kataru.

Jakým zázrakem Katar, který měl nejhorší bilanci ze všech kandidátů, získal mistrovství světa? 86 letý muž z Curychu, který strávil 17 let v čele FIFA (1998-2015), zná všechna tajemství fotbalového podnikání. Byl to on, kdo 2. prosince 2010 oznámil k úžasu všech, že Katar vyhrál mistrovství světa v roce 2022. Zatímco měl nejhorší technickou bilanci, emirát vyhrál se 14 hlasy proti osmi proti velkému favoritovi, Spojeným státům.

Od roku 2016 vyšetřuje Sarkozyho francouzský soudní systém. V roce 2019 bylo zahájeno soudní vyšetřování korupce. Zkoumali jsme proto cesty, kterými se vydali vyšetřující soudci. Všechny vedou ke Globální „dohodě“ mezi Francií a Katarem během oběda v Elysejském paláci 23. listopadu 2010.

Podle našich informací byl tento den dohodnut jistý „obchod“ výměnou za podporu Francie Kataru: nákup PSG, ale také prodej 24 stíhaček Rafale (nakonec prodáno Kataru v roce 2015). Setkání mezi Claudem Guéantem, tehdejším generálním tajemníkem Elysejského paláce, a katarským podnikatelem den po tomto obědě vyšetřovatele také zaujalo.

Tolik zpráva z vyšetřování. Zatím jde jen o dohady, ale stále více indicií napovídá tomu, že Sarkozy, jehož vláda byla doslova založena na korupci, skutečně za pořádáním MS v Kataru stojí. Nakonec, proti jeho podílu na rozvrácení Libye by šlo skutečně jen o maličkost.

Každopádně to opět ukazuje, jak obrovský vliv mají na světovou politiku některé velmoci – tedy nejen USA, ale i Francie nebo Německo. Lze samozřejmě předpokládat, že ani sám Sarkozy nebyl na této dohodě nijak škodný, stejně jako ti, kdo hlasovali pro Katar coby organizátora fotbalového mistrovství.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “Zařídil Nicolas Sarkozy Kataru za úplatu organizaci mistrovství ve fotbale?

  1. Sarkozy je typické meno maďarských Cigánov. Ale okrem toho má tento masový vrah a terorista vo svojom rodokmeni aj gréckych ,židovských a bohvie ešte akých predkov. Skrátka typický „Francúz“, lebo bielych žabožrútov stále rýchlejšie „nahrádzajú“ prisťahovalci. Vo veľkej väčšine farební a moslimovia…
    A ešte ku Kataru: považujem za pravdepodobné, že niektoré veľmi striktné pravidlá sa počas MS uvoľnia /napr. predaj slabého piva, nepovinné handry na hlave pre ženy, vstup nezosobášených dvojíc/, ale po ich skončení sa všetky výnimky okamžite zrušia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout