V Rakousku probíhá první kolo prezidentských voleb. Jaký mají Rakušané výběr?

V Rakousku probíhá první kolo prezidentských voleb. Jaký mají Rakušané výběr?

Rakušané se nyní rozhodují o tom, koho pošlou do druhého kola prezidentské volby. Sledovat prezidentské volby v Rakousku je zajímavé už jen proto, že před 5 lety došlo k falšování, do kterého byly zapleteny především korespondenční hlasy. Dodnes většina Rakušanů nepochybuje o tom, že extrémně neoblíbený Alexander van der Bellen vyhrál podvodem.

Zajímavé v tomto kontextu jsou i některé dohady, že rakouské prezidentské volby měly otestovat jak lze přes korespondenční volby dostat do popředí jinak neoblíbeného kandidáta, aby se později totéž ověřilo u voleb v USA.

Ostatně, končící rakouský prezident má s Bidenem mnoho společného. Je to zelený ultralevičák, zastánce výměny obyvatel, ale i povinného covidového očkování. Oddaný globalista a samozřejmě oblíbenec mainstreamových médií. V tom má jistou výhodu.

Mají však Rakušané z čeho vybírat? Koho by nyní měli volit, aby „převolili“ zelenou loutku globalistů, která se nyní bude pokoušet získat dalších 5 let u teplého korýtka?

Asi hlavním favoritem opozice je kandidát jediné skutečně opoziční parlamentní strany FPÖ Dr. Walter Rosenkrantz. Zdá se, že pouze Rosencrantz má reálnou šanci utkat se s Van der Bellenem ve druhém kole. Pro voliče  FPÖ zřejmě jasná volba, nepřijatelný bude pro vítače. Jenže Rosenkrantz má i své mouchy. Dodnes totiž nepřinesli žádné vysvětlení pro jeho kriminalizaci odpůrců koronavirových opatření . Také se rozhodl – bez zjevné potřeby – podstoupit genovou terapii. V tom šel hodně proti vlastní straně, která organizovala nejeden protest proti povinnému očkování a restrikcím. 

Přes všechny turbulence ve své straně je dr. Michael Brunner ze strany MFG (Lid, Svoboda, Základní práva) považován za nejdůvěryhodnější sílu odporu ze všech kandidátů. Od samého začátku bojoval proti narativu o Covidu a bojoval za lidská a základní práva s velkým osobním rizikem. Nikdy neuhnul ani o milimetr, pokud jde o obranu proti povinnému očkování a nesmyslným opatřením. Jenže bodovat zřejmě může jen u některých neočkovaných Rakušanů. Ti jsou však v zemi v menšině. Druhé kolo je tedy pro dr. Brunnera nepravděpodobné.

Mag. Dr. Tassilo Wallentin je novinářem z Kronen Zeitung. Šokující ale byly jeho výroky o údajně nutné redukci populace.  Mnohému nasvědčuje i fakt, že Wallentin vidí v systému také mnoho pozitivních stránek. Wallentin je členem Řádu svatého Jiří, monarchistické společnosti, o níž se říká, že je v popředí svobodného zednářství. Řád je zaměřen globalisticky, hlásí se k myšlence sjednocené Evropy, podporuje pojetí mnohonárodnostního celku a naléhavou potřebu spolupráce států střední a jihovýchodní Evropy.

Gerald Grosz je známý jako nadaný řečník a komik na sociálních sítích. Je to homosexuál a má bohaté zkušenosti z pravicovějšího konzervativního spektra stran. Otázkou zůstává, zda to s kandidaturou myslí vážně nebo v ní vidí PR příležitost, jak sám sebe zpropagovat. V předchozích konfrontacích ORF a dalších televizních akcích se mu dařilo. Grosz je také členem Řádu svatého Jiří, monarchistické společnosti, o níž se říká, že je v popředí svobodného zednářství.

Heinrich Staudinger se chce prezentovat jako levicový rebel. Na sociálních sítích se ale objevují i ​​četná vyjádření lidí, kteří tvrdí, že se stali jeho ekonomickými oběťmi.  Pravděpodobně pouze Staudinger sám ví, proč se rozhodl kandidovat. Jeho šance na postup jsou nulové.

Dominik Wlazny, známý také jako opilý zpěvák “Marco Pogo” rozhodně není životaschopnou alternativou. Je tajným kandidátem SPÖ (socani) a je pravděpodobné, že bude  prosazován SPÖ města Vídně.  Očkovací doktor Wlazny v podstatě představuje stejné hodnoty jako Van der Bellen, s tím rozdílem, že je mnohem mladší a může tedy škodit mnohem déle. Existuje riziko, že „systém“ bude fungovat tak, aby zinscenoval souboj mezi Van der Bellenem a Wlaznym s využitím všech dostupných hlasovacích karet.

Tolik přehlídka kandidátů, mezi nimiž budou nyní Rakušané volit. Kdo se dostane do finále se ještě uvidí, ale podle různých pesimistických narážek na některých rakouských alternativách je jasné, že si od voleb prezidenta mnoho neslibují. Očekávány jsou i podobné manipulace, k jakým došlo před pěti lety.

Pokud se pak podíváme na kandidáty, kteří se rýsují pro lednové volby u nás, pak je jasné, že finále téměř jistě skončí soubojem dvou „Aspeňáků.“ Nicméně našim prezidentským volbám se hodlám více věnovat až v momentě, kdy se zcela jasně vyrýsují konkrétní kandidáti.

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

5 thoughts on “V Rakousku probíhá první kolo prezidentských voleb. Jaký mají Rakušané výběr?

  1. ano naši kandidati nic moc a ti co by aspon za něco stali maji malo procent pořad nechapu proč se cela alternativa v ČR nedohodla na tom aby stanovili jedineho kandidata KSČM maji Josefa Skálu, SPD hned 2 kandidaty Jaroslava Baštu a generala Blaška pak tam máme Alenu Vitaskovou a dal Karla Janečka ktery se vydava za alternativu ale je to globalista byvali volič TOP 09 podporovatel milion chvilek kteremu nevadi ani migrace a islám na alternativniho kandidata ve 2 kole to nevidim spiš jako volbu menšiho zla bud bude prezident někdo kdo chce válku s Ruskem = General Petr Pavel nebo nějaky Globalista kdo se dostane do 2 kola voleb jestli tam bude Středula nebo někdo podobny Babiš do voleb na prezidenta asi nepujde když se chce znova dostat na předsedu vlády jak už se zminil

    1. s těch kandidatu co tam je asi ano škoda že se všichni alternativci nedohodli na něm SPD, Trikolora, Svobodni, KSČM je lepši 1 kandidat ktery dostane 15 až 20 % než 3 nebo 4 kandidati kteři si navzajem budou třištit hlasi to vyjde na stejno jako by alternativa nestanovila žádneho sveho kandidata a přitom tohle musi dojit už i tomu nejhloupějšimu že tim zase nahravame pětidemolici kteři si už vybrali sve 3 kandidaty na hrad Fischera, Nerudovou, Pavla už maji svuj senat, sněmovnu, media brzy bude jejich i Pražsky hrad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout