Krymský most po výbuchu: Ukrajina se přihlásila k útoku, hlášeni tři mrtví, most má být ještě dnes zprovozněn (videa +  aktualizace)

Krymský most po výbuchu: Ukrajina se přihlásila k útoku, hlášeni tři mrtví, most má být ještě dnes zprovozněn (videa + aktualizace)

Jistě jste již zaznamenali informaci o výbuchu mostu, který spojuje Krym s Ruskem. Vzhledem k tomu, že k výbuchu došlo dnes ráno, není zatím uváděna žádná oficiální příčina.

Podle ruských úřadů po několika vážných explozích na  černomořském poloostrově Krym vypukl na železničním mostě velký požár. Silně poškozená je i vozovka na silniční části. Podle úřadů na Krymu nebylo jasné, co se přesně stalo. Doprava se zastavila.
K výbuchu došlo v 6 hodin ráno. Předpokládá se, že můstek mohla zasáhnout střela, ale také to mohl být akt sabotáže. Ruská státní média tvrdí, že explodoval vagon u železniční cisterny.

Objevily se i spekulace o tom, že se jednalo o sebevražedný útok.

 

Poradce Kanceláře prezidenta Ukrajiny Podoliak uznal odpovědnost Ukrajiny za teroristický útok na Krymský most.

Aktualizace:

Most je ale natolik poškozený, že ještě nějakou dobu určitě zůstane neprůjezdný. Rusové ale slíbili, že automobilovou dopravu přes Kerčský průliv zajistí pomocí trajektů. Podle zprávy TASS nebude námořní doprava ovlivněna.

Jisté nyní je, že útok nepřinesl žádnou oběť, padají tak i původní spekulace o tom, že by ve všem figuroval sebevrah.

Jak moc je most pro Rusy důležitý je patrné i z faktu, že jeho slavnostního otevření se účastnil i Putin:

Ukrajinský útok nyní nevyhnutelně vede k výrazné eskalaci konfliktu. Protože úmyslné zničení mostu představuje víc než jen symbolický akt, který Kreml nemůže nechat bez odezvy. Ukrajinské zdroje od začátku války opakovaně požadují „zbourání nelegálně postaveného mostu“.

Nyní se i spekuluje, že by Rusko mohlo v odezvě bombardovat Kyjev…

Podle nejnovějších informací Ruské protiteroristické komise prý na Krymském mostě vybuchla nálož z nákladního auta – jak uvádí „Liveuamap.com“.

Poradce Volodymyra Zelenského Podoljak prohlásil: „Krymský most je jen začátek.“

 

Aktualizace:

Ukrajinští představitelé se nyní útokem dokonce nadšeně chlubí. Mimo neustálého důrazu na to, že jde „jen o začátek,“ odkazují i na včerejší Putinovo jubileum.

Zelenského vojenský poradce Oleksij Arestovyč komentuje bombový útok na most jako „narozeninovou kocovinu“ s odkazem na páteční 70. narozeniny ruského prezidenta Vladimira Putina.

Oleksij Danilov, šéf ukrajinské Rady národní obrany a bezpečnosti, zveřejnil narozeninovou píseň pro Putina.

Na mostě jsou nyní vyšetřovatelé:

Kamion, který vybuchl, byl předtím kontrolován, nic podezřelého nebylo uvnitř nalezeno:

Aktualizace:

Momentálně finišují opravy mostu tak, aby mohl být již za pár hodin zprovozněn:

„Poškozený ukrajinskými vandaly“. Tak se k útoku vyjádřil šéf shromáždění Krymu, regionálního parlamentu kontrolovaného Ruskem, Vladimir Konstantinov. „Nyní mají být Ukrajinci na co hrdí: za 23 let vedení nedokázali na Krymu vybudovat nic, co by stálo za pozornost“ – obvinil je na Telegramu – „ale podařilo se jim poškodit ruský most“.

Požár po výbuchu na mostě byl uhašen, uvedlo ruské ministerstvo pro mimořádné situace. Při explozi dnes ráno zahynuli nejméně tři lidé, říká ruská vyšetřovací komise, která dává na vědomí, že pravděpodobně jde o lidi, kteří byli v autě jedoucím poblíž vybuchlého náklaďáku. Podle toho, co bylo zveřejněno, „byla nalezena těla dvou obětí, muže a ženy“.

Po 15. hodině našeho času byl most zprovozněn pro auta a autobusy, vlaky budou moci projíždět během několika málo hodin…

První auta přejíždějí přes most:

Ukrajinská pošta vydá novou známku věnovanou neúspěšnému teroristickému útoku na Krymský most, který dnes poškodila bomba z nákladního auta. Oznámil to generální ředitel Ukrpošta Ihor Smeljanskyj na Telegramu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Krymský most po výbuchu: Ukrajina se přihlásila k útoku, hlášeni tři mrtví, most má být ještě dnes zprovozněn (videa + aktualizace)

  1. Nulová reakcia „veľkého stratéga“ Putina na tento zločin nie je pravdepodobná , ale istá. Nepochybujem ani o tom,že keď po pripravovanom falošnom útoku jadrovou zbraňou na Ukrajinu nastane skutočný a o život prídu milióny občanov RF, Putina ani len nenapadne, aby obdobné zbrane použil proti svojim „partnerom“ z NATO aj on. Inými slovami, pod Putinom má Rusko prvý raz v dejinách šancu – byť totálne zničené, zotročené a rozkúskované. Nečudujem sa prostým Rusom ani vojakom, že Putinovho zbabelstva, pacifizmu a váhania už majú po krk a radi by videli v Kremli skutočne tvrdého nekompromisného vlastenca bez citu a výčitiek svedomia , ktorý by bol oddaný iba Rusku a jeho národom a nie Západu, Židom, Švábovi ani globalistom.

  2. Krymsky most je velky symbol. O postaveni takoveho dila se Rusko pokouselo-planovalo mnohokrat poslednich 200 let. Je to jako by teroristi vyhodily do vzduchu nas Orloj.

    Zbusobi to vybuch nenavisti rusu proti ukrajine. Urcite se bude snadneji verbovat vojsko a startovat rezim valecne ekonomiky.

    Kazdopadne, pokud jsme doted videli opatrny a rezervovany postup Ruska, ted je s tim konec. Skutecne vyhlaseni velke valky prave zacalo!

    Pro osud CR bude podstatne reakce nasich manasku v Praze a zido-sluhu v Bruselu. Pokud vyjadri podporu zniceni mostu a dalsi podporu Ukrajinskemu rezimu, ceka nas nefalsovana valka na nasem uzemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout