Trump vyzývá k mírovým rozhovorům: „Skončíme ve třetí světové válce – pak z planety nic nezbude“ (video)

Trump vyzývá k mírovým rozhovorům: „Skončíme ve třetí světové válce – pak z planety nic nezbude“ (video)

V sobotu uspořádal bývalý americký prezident Donald Trump v Nevadě volební kampaň, ve které vyjádřil svůj názor na konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou, který nyní probíhá již osm měsíců.

Trumpovo prohlášení přichází jen několik dní poté, co ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský zavřel dveře k jakémukoli vyjednávání s Ruskem. Stalo se tak poté, co se ruský prezident Vladimir Putin rozhodl integrovat čtyři odtržené regiony Ukrajiny do Ruska.

Podle Donalda Trumpa musí být mírová jednání okamžitě zahájena, aby se zabránilo třetí světové válce, píše Newsweek.

„Nyní máme válku mezi Ruskem a Ukrajinou, kde možná zemřou statisíce lidí. Musíme požadovat okamžitá mírová jednání, jinak skončíme ve třetí světové válce a z naší planety nezbude nic, protože hloupí lidé neměli tušení. Opravdu tomu nerozumí,“ řekl Trump.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro, který je údajně dobrým přítelem jak Donalda Trumpa, tak ruského prezidenta Vladimira Putina, poskytl nedávno rozhovor zpravodajskému časopisu Veja, kde vyjádřil své názory na globální problémy.

Řekl, že věří, že k válce na Ukrajině by nedošlo, kdyby byl Trump stále u moci. Ostatně, Trump před posledními prezidentskými volbami varoval, že zvolení Bidena bude znamenat další války.

Nyní již navíc situace vyeskalovala natolik, že si lze jen stěží představit, že by kterákoli strana konfliktu byla přístupná mírovým vyjednáváním.

Pokud umíte anglicky, můžete si poslechnout také pětiminutovou řeč Trumpa z uvedené kampaně v Nevadě. Zde zejména komentuje ničivou Bidenovu politiku a dělá si z dementního falešného prezidenta legraci…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout