Odvetné údery za útok na most na Krym: Zasaženo několik ukrajinských měst, ale i německý konzulát v Kyjevě (videa + aktualizace)

Odvetné údery za útok na most na Krym: Zasaženo několik ukrajinských měst, ale i německý konzulát v Kyjevě (videa + aktualizace)

Přišlo to, co se víceméně očekávalo. Pomsta za zničený most, který spojuje Krym s Ruskem. Konflikt tak vede k další eskalaci.

Dva dny po výbuchu na krymském mostě, který Rusko považuje za kritickou infrastrukturu, dnes Rusko ostře zareagovalo bombardováním Kyjeva.

Ukrajina se k útoku oficiálně nepřihlásila, i když New York Times s odvoláním na nejmenované ukrajinské zdroje tvrdí, že jej provedla ukrajinská rozvědka s použitím bomby ukryté v nákladním automobilu. Ruský prezident Vladimir Putin také včera večer obvinil Ukrajinu a označil výbuch za teroristický útok.

Kromě Kyjeva Rusové v pondělí ráno bombardovali několik ukrajinských měst. Výbuchy byly hlášeny také ze Žytomyru, Dněpru, Ternopilu, Mykolajiva a Chmelnického a dokonce i ze Lvova na západní Ukrajině.

Zde je vidět dopad na most pro pěší v Kyjevě:

Zasažena byla i vízová sekce německého konzulátu v Kyjevě:

BildBild

Samotný Kyjev již zasáhlo několik raket:

BildBild

Kolují zvěsti, že raketa zasáhla i ukrajinskou prezidentskou kancelář, ale stále neexistuje žádné oficiální potvrzení. Podle poradce ukrajinského ministerstva vnitra však raketa ve skutečnosti dopadla jen pár set metrů od jeho kanceláře poblíž pomníku – jak informoval maďarský „Index“.

V kyjevském metru jsou ukryti obyvatelé města, kteří si dělají selfie s obrázkem Krymského mostu:

Prozatím je hlášeno 8 mrtvých a 24 zraněných. Článek bude případně aktualizován…

Aktualizace: Reakce Ruska:

Rusové použili řízené střely Kh-101, Kh-555 vypuštěné strategickými bombardéry z Kaspické oblasti, stejně jako řízené střely Kalibr z Černého moře, střely Iskander, střely S-300 a Tornado.

Putin varuje před další akcí:

„Pokud budou pokusy o teroristické útoky na ruském území pokračovat, reakce bude tvrdá a úměrná úrovni hrozby, “ řekl Putin.

Kyjev se podle něj také pokusil vyhodit do povětří turecký plynovod Turk Stream a SBU už provedla tři teroristické útoky na jadernou elektrárnu Kursk.

Putin dále prohlásil:

„Dnes ráno byl na návrh ruského ministerstva obrany zahájen silný úder přesnými zbraněmi dlouhého doletu proti energetickým, vojenským a komunikačním zařízením Ukrajiny.“

Kolem poledne byl zasažen i Zelenského úřad, podle informací měla být zasažena i hlavní kancelář EU v Kyjevě.

Reakce Kadyrova:

„Zelenskyj si stěžuje na útok na Kyjev a další velká města,“ začal psát na telegramu Ramzan Kadyrov: „ Na co jsi myslel? Že ty jsi svobodný a  ostatní ne?“ 

Kadirov dále řekl: „Ukrajinská strana osm let bombardovala civilisty, ničila infrastrukturu měst Donbasu, střílela na jaderné elektrárny, vyhazovala do povětří mosty“. Pak následuje výslovná výhrůžka: „Varovali jsme tě, Zelenskyj. Řekli jsme vám, že Rusko ještě ani nezačalo bojovat, takže si tady nestěžujte. Běžte na západ a ani se neohlížejte.“

Moldavský ministr zahraničí Nicu Popescu  uvedl, že ruské rakety létaly nad vzdušným prostorem Moldavska, aby dosáhly ukrajinského území.

Útoky na telekomunikační infrastrukturu – Dněpropetrovsk:

Krivoj Rog:

Zasažené cíle – Kyjev:

Obrázek

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Odvetné údery za útok na most na Krym: Zasaženo několik ukrajinských měst, ale i německý konzulát v Kyjevě (videa + aktualizace)

  1. Jaká pomsta, pouze to, co přijít muselo, jen houšť a větší kapky. Putin už by konečně měl začít po emericku a bude to OK! Je moc měkký a proto je agresor, až začne po vzoru U-SSA, NATO tak bude vše v pořádku, vždyť o Líbii a ostatních napadených státech se také nšjak moc nepsalo a už vůbec se neodsuzovalo.

  2. Dúfam,že útoky budú pokračovať aj po ďalšie dni s ešte väčšou intenzitou a „veľký stratég“ sa – ako obvykle – nestiahne.

  3. Vetsina lidi nezna kauzalni urovne, natoz zodpovednost, kterou utopili ve sve tupe libosti spotrebitele zapadni nabidky a poptavky, jejichz kvalita je pouhy potisk sortimentu. Pres 30 let degradovani slovanskeho charakteru na podcloveka, „Good Job“ nic vic, ale i to je pro nektere velice mnoho, za co by se melo vytrvale bojovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout