Pět Australanek žaluje Katar, na letišti byly pod pohrůžkou zbraní přinuceny k vaginálnímu vyšetření

Pět Australanek žaluje Katar, na letišti byly pod pohrůžkou zbraní přinuceny k vaginálnímu vyšetření

Takto krátce před začátkem fotbalového šampionátu to samozřejmě není pro islámský chalífát příliš dobrá vizitka. Katar již povolil na vybraných místech mimo stadion i konzumaci alkoholu, aby přilákal alespoň nějaké západní turisty a to včetně zřízení provizorních záchytek. Katar tak byl nucen reagovat po zjištění, že úplný zákaz alkoholu na území celého chalífátu by se zasloužil o nechtěný rekord – šampionát v Kataru by se stal i šampionátem s nejmenším počtem diváků v místě konání.

Kromě toho jsou návštěvníci Kataru pro mistrovství světa povinni stahovat spyware pro sledování dat, což také mnohé návštěvníky odradilo. Katar si tak nyní potřebuje zajistit, že nebude šampionátem s nejhorší návštěvností v historii.

Aby toho však nebylo dosti, tak nyní se začal rozmazávat další skandál, který se však táhne již nějakou dobu. I ten by mohl zejména  ženy od návštěvy Kataru odradit.

Pět australských žen žaluje vládu Kataru kvůli nuceným vaginálním vyšetřením a dalším invazivním lékařským postupům pod pohrůžkou  střelnou zbraní na letišti v Dauhá před dvěma lety.

Ženy požadují náhradu škody jak od Qatar Airways, tak od Katarského úřadu pro civilní letectví – vlastněného katarskou vládou – za nezákonný fyzický kontakt a poškození jejich duševního zdraví, včetně deprese a posttraumatické stresové poruchy.

Případ byl podán jen několik týdnů před kontroverzním pořádáním mistrovství světa v Kataru – rozhodnutí o místě konání bylo spojené s masivními úplatky fotbalových funkcionářů – uprostřed obav ze zacházení s fanynkami, které se nemohou líbat, bydlet nebo mít sex se svými přítelem, pít alkohol a nosit odhalující oblečení.

Několik žen na letu společnosti Qatar Airways směřujícím do Sydney – včetně občanek Austrálie, Nového Zélandu a Británie – bylo vytaženo z letadla a podrobeno invazivním gynekologickým vyšetřením v říjnu 2020 poté, co byl na letištní toaletě objeven opuštěný novorozenec.

Opuštění novorozenci jsou problémem v zemi, která vězní ženy, které otěhotní mimo manželství. Svobodné ženy, které otěhotněly mimo manželství, proto většinou odnosí dítě tajně (pod burkou se těhotenství skrývá bez problémů) a pak tajně porodí. Nejde tedy o nic neobvyklého.

Ženy byly převezeny z letiště do sanitek na nedaleké silnici, některé pod pohrůžkou zbraní, uvedla žaloba. Byly zamčeny uvnitř a bylo jim řečeno, aby si sundaly spodní prádlo na vyšetření, uvedla v té době BBC.

Jedna z žen, 33letá zdravotní sestra, řekla The New York Times, že od té doby necestovala. „Úplně mě to změnilo jako člověka, ten den,“ řekla.

„Zdá se, že se právě posunuli dál, nelitují toho,“ dodala. „Pokračují ve svých životech normálně, zatímco my všechny, co jsme tady, jsme tímto vším zcela ovlivněny.“

Úředníci zpočátku trvali na tom, že prohlídky byly zcela v rozporu s katarskou kulturou a hodnotami. Po kaskádě kontroverzí se úředníci omluvili a letištní důstojník, který organizoval prohlídky, byl zatčen a nakonec dostal podmíněný trest.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.7]

3 thoughts on “Pět Australanek žaluje Katar, na letišti byly pod pohrůžkou zbraní přinuceny k vaginálnímu vyšetření

  1. Všetko nasvedčuje tomu,že blížiace sa majstrovstvá sveta vo futbale budú rekordné – pokiaľ ide o počet moslimských hráčov. Aj „zásluhou“ moslimov z európskych „reprezentácií“. Genocída a islamizácia sveta doslova v priamom prenose…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout