Bude mít Německo odvahu spustit nepoškozený Nord stream 2?

Bude mít Německo odvahu spustit nepoškozený Nord stream 2?

Již v samých začátcích, kdy byla hlášena sabotáž na potrubích Nord streamu 1 a 2 se proslýchalo, že možná k žádnému útoku nedošlo, že jde jen o nějaký další false flag.

Také jsem tuto spekulaci zaznamenala, na druhou stranu nebylo možné si povšimnout, že záběry z místa sabotáže ukazovaly většinou jen jeden vodní vír, způsobený pravděpodobně únikem plynu. K poškození potrubí tedy došlo, otázka ovšem je, v jakém rozsahu.

Švédsko, které se ujalo vyšetřování, pak odmítlo vpustit na místo ruské vyšetřovatele z Gazpromu. Výmluva byla příliš průhledná – údajně nemají ve zvyku přizvat si k jakémukoli vyšetřování zahraniční týmy.

Jenže to není pravda, Švédsko dosud v podobných případech se zahraničím spolupracovalo. Navíc i tentokrát se nijak nevymezilo proti nabídce na pomoc ze strany jiných zemí než Ruska…

To samozřejmě vyvolává další otázky. Došlo vůbec k poškození v takovém rozsahu, jak se oficiálně tvrdí?

Zápletky ságy Nord stream 2 (NS2) vedly k dalšímu překvapivému zvratu.

Začalo to tím, že Gazprom odhalil, že potrubí B NS2 je neporušené; nejen že uniklo sabotáži, ale pravděpodobně by mohlo být použito k čerpání plynu do Německa.

To opět potvrzuje, že NS2 je technický zázrak. A celý systém: Trubky jsou tak stabilní, že nebyly zlomené, ale pouze proražené.

Ruský vicepremiér Aleksandr Novak to zopakoval, i když s upozorněním, že obnova celého systému, včetně NS, je možná a vyžaduje čas a odpovídající finanční prostředky. V ruském seznamu priorit však musí být nejprve jasně označeni viníci.

Zdroje v Moskvě potvrdily hodnocení Gazpromu ohledně NS2. Oznámit to musel dokonce i Bloomberg.

Novak pak na setkání Opec+ ve Vídni uvedl, že Ruská federace je připravena dodávat plyn druhým plynovodem Nord Stream 2. V případě potřeby to lze provést.

Takže víme, že je to možné. To ovšem bude zcela nezbytně záviset na politickém rozhodnutí Německa.

Novak také ostře poukázal na to, že ani Rusko, ani provozovatelé Nord Streamu nemají povoleno vyšetřovat teror na ropovodu. Rusko trvá na tom, že vyšetřování je bez jeho účasti chybné.

Ať už je modus operandi teroru na potrubí jakýkoli, tak je třeba zdůraznit, že na lince B NS2 nebyly umístěny ani odpáleny žádné výbušniny.

To znamená – jak řekl Novak, že je to prakticky funkční. Linka B dokáže přečerpat 27,5 miliardy metrů krychlových plynu ročně, což je polovina celkové kapacity NS.

Kapacita NS byla snížena na 20 % kvůli problému s turbínami, než byla úplně odstavena. Podstatné je, že linka B NS2 by stále přečerpávala 2,75krát větší kapacitu než nedávno inaugurovaná Baltic Pipe z Norska do Polska přes Dánsko. Na rozdíl od společnosti NS2, která zásobuje několik zákazníků z EU, z toho Polsko těží.

V racionálním světě by Berlín zrušil nahromaděné sankce vůči Rusku a okamžitě pověřil spuštěním věčně odkládané NS2, aby se vypořádal s probíhajícím procesem deenergizace, deindustrializace a hluboké socioekonomické krize, kterou samotné Německo uvalilo na Německo, ale i na ostatní na Německu ekonomicky závislé evropské země.

Ale kolektivní Západ zůstává zotročen geopolitickými psychopaty, kterým vládne iracionalita. Je tedy nepravděpodobné, že se tak stane.

Za prvé, „vyšetřování“ toho, jak k útoku na ropovod došlo, zřejmě probíhá pod taktovkou NATO, i když tam figuruje Švédsko, které zatím jen na vstup aspiruje.  Ale v případě vstupu Švédska, které již dlouhé roky vojskům NATO asistuje při jejich loupežných výpravách, jde jen o formalitu. Oddanost hegemonovi je dávno potvrzena.

Provozovatelé NS a NS2 – Nord Stream AG a švýcarská Nord Stream 2 AG – se nemohou dostat na místo činu kvůli absurdním omezením ze strany Dánů a Švédů. Operátoři potřebují nejméně 20 pracovních dnů, aby získali „povolení“ k provádění vlastních kontrol.

Kodaňská policie se zabývá místem činu poblíž dánské exkluzivní ekonomické zóny (EEZ), zatímco švédská pobřežní stráž působí ve švédské výlučné ekonomické zóně.

Zatímco tedy jeden z podezřelých – NATO –  vyšetřuje, tak Rusové na místo nesmí. Všechny hlavní pracovní hypotézy na téma teroru potrubí ukazují na vnitřní špinavou operaci NATO proti členskému státu NATO Německu.

Jakékoli znepokojivé důkazy ukazující na aktéry NATO proto mohou pohodlně „zmizet“ nebo s nimi může být  manipulováno během těch dlouhých 20 dnů, které jsou zapotřebí k vydání „povolení“.

Důsledky energetické války, kterou USA vnutily Evropě v boji proti Rusku, se mezitím budou nadále hromadit a podle zprávy Yakov & Partners to bude stát EU až 1,6 bilionu eur, jak vyplývá ze zprávy bývalé divize McKinsey v Rusku.

S krachující EU a neustále rostoucími spotovými cenami energie by HDP EU mohlo klesnout až o 11,5 % (1,7 bilionu EUR) a přijít o práci by mohlo přibližně 16 milionů lidí, především pak v průmyslových zemích Evropy.

Současná vysoká úroveň skladování plynu v EU (90 %) neznamená, že je plynu na zimu dostatek. Celková zásoba plynu odpovídá přibližně potřebě 90 dnů. Při současném tempu, kdy proudí jen pramínek plynu, by EU mohl dojít plyn už v březnu nebo ještě dříve.

To znamená, že EU musí snížit svou celkovou spotřebu plynu alespoň o 20 %. A nezapomeňte, že dovážený norský nebo americký plyn je mnohem dražší než ruský plyn s pevnými smlouvami.

Šílenství kolem sankcí však nikdy nekončí. Podle amerického ministerstva financí se G7 v dalších třech krocích zaměří na ruskou ropu a naftu. Nadále trvají na omezení cen ropy, které nebude dodržovat ani Rusko, ani několik kupců na globálním Jihu.

Celkový obraz zůstává stejný. Teror ropovodu byl zoufalým pokusem zabránit Německu, aby se s Ruskem dohodlo na výjimce ze sankcí na Nord Stream.

Byl v platnosti tajný vyjednávací kanál. Je poučné mít na paměti, že všechny předchozí akce Berlína a Moskvy při zdržování a omezování toku plynu byly provedeny, aby zabránily hegemonům z USA splnit svou hrozbu ukončení NS2.

Jak to tak vypadá, Moskva není ovlivněna vzájemně propojenou energetickou, palivovou a surovinovou krizí v kombinaci s obrovským narušením globálního dodavatelského řetězce. O plyn, který se neprodá v Evropě, má zájem například Čína nebo Indie. Zákazníků, kterým se hodí levný plyn, je dostatek. Ne tak už levného plynu pro Evropany.

Rusové jsou v podstatě zmatení diváci sledující zpomalení průmyslové výroby eurozóny v kombinaci s odlivem kapitálu, rostoucí inflací a hrozícími sociálními protesty.

Morgenthauův plán po druhé světové válce byl vymyšlen, aby doslova vyhladověl Německo zničením uhelných dolů v Porúří. Nápadně se podobá Straussovu plánu amerických neoconů odříznout Německo od ruského zemního plynu zničením NS a NS2.

První Morgenthauův plán by měl za následek deindustrializaci Německa. Podle bodu 3 by měla být celá oblast Porúří „nejen zbavena všech… existujících průmyslových odvětví, ale oslabena a ovládnuta tak, aby se v dohledné době nemohla stát průmyslovou oblastí“.

Podle amerického ministra války Henryho Stimsona by to nakonec v Německu coby průmyslové zemi vedlo k masivní a trvalé nezaměstnanosti, která by postihla 30 milionů lidí. Morgenthau řekl, že přebytečné obyvatelstvo by mohlo být přemístěno do severní Afriky.

Americká tajná služba si byla dobře vědoma sbližování Berlína a Moskvy. Útok na NS a NS2 byl charakteristickým znakem plánu Morgenthau, tentokrát v režii tzv. Straussovců neboli neoconů (jinak také nazývaných Deep state).

A Německo může mít nakonec svůj osud ve vlastních rukou. Stačí nechat zapnout NS2. Jenže k tomu nedojde, protože to je něco, co USA nikdy nedopustí. 

Nakonec tak bude plán na zničení nejen Německa, ale všech na něj navázaných evropských průmyslových zemí, realizován. Nyní tak i my zcela zřejmě doplatíme na deindustrializaci Německa, na kterém jsme i díky většině předchozích vlád silně závislí.

Jeden rozdíl tu nakonec je. Zatímco tehdy plánovali nezaměstnané Němce stěhovat do Afriky, stěhují nyní Afričany (Araby, Afghánce, Turky) do Německa. A to bude ve zničené zemi, která nakonec nebude mít ani na vyplácení štědrých dávek, skutečně výbušná situace..

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

One thought on “Bude mít Německo odvahu spustit nepoškozený Nord stream 2?

  1. Skopčáci mají odvahu jen tam kde si před nimi sedají na prdel, jako česko. slovensko a pod. Před U.SSA se skopčák netroufne zvednout hlavu a no má až moc v gatích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout