Nová italská vláda končí s covidismem – už žádné roušky a povinné očkování vyhlášené minulou vládou

Nová italská vláda končí s covidismem – už žádné roušky a povinné očkování vyhlášené minulou vládou

Nová italská vláda je u moci jen malou chvilku, ale již nastolila množství poměrně razantních změn. Jak jistě víte, tak Itálie patřila k nejhorším covidovým diktaturám v Evropě.

Neočkovaní tam byli dlouhodobě vyloučeni ze společnosti, přičemž povinné očkování bylo nařízeno pro všechny nad 50 let a pro zdravotníky a některé další profese. Zdravotníci, kteří se odmítli nechat naočkovat (nebo si alespoň nesehnali falešné potvrzení), byli vyhozeni z práce. Roušky se musely nosit takřka všude a i v současné době jsou na některých místech povinné.

To vše by mělo definitivně skončit, neboť nová vláda již vyhlásila „pandemii“ za ukončenou.

V nové italské vládě středopravé aliance se stranou „Bratři Itálie“ (Fratelli d’Italia) Giorgie Meloniové, Ligou Mattea Salviniho a Forza Italia bývalého premiéra Silvia Berlusconiho dochází také k obratu v  covidové politice.

Ministr zdravotnictví Orazio Schillaci ukončí povinnost nosit masku FFP2 v nemocnicích, domovech důchodců a pečovatelských domech a dalších zdravotnických zařízeních, která vyprší na konci tohoto měsíce, tedy zítra. Neočkovaní lékaři, kteří odolávali očkování a byli postaveni mimo službu – bez dalšího vyplácení platu – budou moci znovu pracovat.

Matteo Salvini z Ligy, viceprezident a ministr infrastruktury vlády, prosazuje zrušení pokuty 100 eur uložené všem neočkovaným Italům ve věku 50 a více let. Většina odpůrců očkování, kteří dostali pokutový lístek, odmítla zaplatit.

Jak již Girogia Meloni oznámila ve svém vládním prohlášení, má být zřízena parlamentní vyšetřovací komise pro „pandemickou“ politiku předchozí vlády. Meloniová kritizovala, že řada restriktivních rozhodnutí předchozích vlád k potlačení pandemie byla učiněna bez vědeckého základu.

Nový ministr zdravotnictví Schillaci je nezávislý a profesor nukleární medicíny, naposledy byl rektorem univerzity Tor Vergata v Římě. Jeho předchůdce Roberto Speranza z malé levicové strany studoval historii a neměl žádné zkušenosti se zdravotní péčí před svým jmenováním ministrem zdravotnictví v září 2019 premiérem Giuseppem Contem.

Na začátku „pandemie“ na začátku roku 2020 zavedla Conteho vláda nejpřísnější covidová pravidla v Evropě, od března do května 2020 došlo k úplnému lockdownu. Premiér Mario Draghi podpořil Speranzu v jeho funkci po nástupu Draghiho na post premiéra v únoru 2021 a podporoval „pandemickou“ politiku ministra zdravotnictví, dokud v polovině roku 2022 nedošlo k uvolnění.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 34 Průměrně: 4.9]

6 thoughts on “Nová italská vláda končí s covidismem – už žádné roušky a povinné očkování vyhlášené minulou vládou

  1. uvidime až EU vyhlasi mandatorni očkovani jestli si vláda dovoli jit i proti Bruselu zvlaště když je Georgia Meloniova v Aspen Institute berme to zatim jen jako odklad než EU bude chtit očkovat povinně mandatorně v cele EU

    1. az zacnu zatvarat a popravovat covid-istov (aj ich zadavatelov), namiesto hrania hry „dobry-zly policajt“, tak vitaj nova vlada.
      v opacnom pripade sa jedna o agendu vytvorenie ‚ticha‘ na obdobie vymierania vakcinovanych

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout