NATO plánovalo preventivní úder proti Rusku

NATO plánovalo preventivní úder proti Rusku

Jedno z největších francouzských námořních cvičení ve Středozemním moři POLARIS 21 (Préparation Opérationnelle en Lutte Aéromaritime, Résilience, Innovation et Supériorité) se konalo od 18. listopadu do 3. prosince 2021 v oblasti západně od ostrova Korsika, mezi Francií a Španělskem. Součástí cvičení byl i úsek na atlantickém pobřeží pevninské Francie.

POLARIS 21 byl především o přípravě nasazení na více frontách a ve vysoké bojové intenzitě, plně v souladu se strategickou vizí náčelníka ozbrojených sil a plánem Mercator Acceleration 21 náčelníka štábu francouzského námořnictva, admirála Pierra Vandiera. Do cvičení byly kromě námořního boje zapojeny také četné bojové letouny a systémy protivzdušné obrany.

Oficiálně bylo cílem cvičení prověřit schopnosti námořních a vzdušných sil pro budoucí války s využitím nejnovějších systémů a námořních plavidel k vývoji taktiky. Scénář cvičení měl umožnit Spojencům udržet kontrolu nad Středozemním mořem v případě ohrožení ze strany ruského letectva a námořnictva.

Scénář cvičení sestával ze dvou jednotek (modrá a červená), přičemž modrou tvořila Francouzská Carrier Strike Group (CSG) seskupená kolem jaderné letadlové lodi FS Charles de Gaulle (R91) proti červeným důvěryhodným opozičním silám RED FORCES (OPFOR ).

Do cvičení bylo zapojeno celkem 23 lodí, ponorka, 65 letadel a 6000 lidí. Účastníci cvičení pocházeli z Řecka, Itálie, Španělska, Spojeného království a Spojených států.

Cvičení se účastnil i americký torpédoborec USS Porter (DDG 78) třídy Arleigh Burke, letoun P-8A Poseidon velitele Task Force 67 a zásobovací parník flotily Henry J. Kaiser USNS John Lenthal (T-AO 189), který měl ve cvičení POLARIS 2021 velmi důležitou roli.

Také Šestá flotila Spojených států se sídlem v Neapoli v Itálii prováděla celé spektrum společných námořních operací, často ve spolupráci s partnery NATO, s cílem posílit moc Spojených států v Evropě a Africe.

Novináři však získali data z cvičení POLARIS 2021. Údaje jasně hovoří o tom, že se jednalo o přípravu NATO na ozbrojený konflikt s Ruskou federací v případě ruské intervence na Ukrajině.

Podle legendy o manévrech bylo rozhodnuto, že v reakci na údajnou ruskou intervenci koaliční síly NATO zformují a nasadí do bojové zóny bitevní skupinu letadlových lodí vedenou letadlovou lodí Charles de Gaulle, aby zastavili invazi a chránili suverenitu Ukrajiny.“

Kontext a scénář „cvičení“ (shoda jmen zemí, osad, jmen politických osobností, specifika manévrů atd.) se staly pro Ruskou federaci signálem o skutečné přípravě NATO na zahájení nepřátelských akcí proti Rusku, jako tomu bylo v případě operace sil aliance United Defender před intervencí v Libyi (cvičení Baltops-2010 a Frisian Flag-2010), kdy po manévrech v mořských oblastech proběhla komplexní operace s cílem svrhnout legitimní vládu Muammara Kaddáfího.

POLARIS 2021 byl také ukázkou podpory NATO Kyjevu v případě ozbrojeného konfliktu s Ruskem a měl přimět Kyjev k zahájení nepřátelských akcí proti Ruské federaci, poté by NATO mělo zasáhnout. NATO v podstatě hledalo záminku k útoku na Rusko s momentem překvapení s tím, že Rusko nebude připraveno adekvátně reagovat…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout