Masivní raketové útoky v odvetě za Krym pokračují i dnes, protivzdušná obrana zkolabovala (video, aktualizace)

Masivní raketové útoky v odvetě za Krym pokračují i dnes, protivzdušná obrana zkolabovala (video, aktualizace)

V Rusku se nyní o útoku na most, který spojuje Krym s Ruskem, hovoří jako o ruském „Pearl Harboru“. Včera se cíleně útočilo na energetickou infrastrukturu a na některé úřední budovy.

Ještě včera ve 13 hodin moskevského času zahájil Vladimír Putin veřejnou část setkání se stálými členy Rady bezpečnosti Ruské federace. Potvrdil extrémně intenzivní útok ruských ozbrojených sil řízenými střelami na objekty ukrajinské infrastruktury.

Vladimir Putin prohlásil: „Teroristický útok na Krymský most jsme nemohli nechat bez odezvy“.

Důvodem byl  podle ruské hlavy státu s odvoláním na předsedu ruského vyšetřovacího výboru Alexandra Bastrykina bombový útok na most přes Kerčský průliv.

„Údaje z kriminálky a další znalecké posudky spolu s údaji zpravodajských služeb ukazují, že výbuch z 8. října je teroristickým útokem. A to  útokem s cílem zničit kritickou ruskou civilní infrastrukturu. Je také zřejmé, že zadavateli, organizátory a pachateli teroristického útoku jsou ukrajinské tajné služby.“

„Kyjevský režim už dlouho používá teroristické metody, jako je zabíjení veřejných činitelů, novinářů, vědců, v Rusku i na Ukrajině. Dochází také k teroristickému ostřelování měst Donbasu, které trvá již více než osm let. Ale také k činům jaderného terorismu, čímž mám na mysli raketové a dělostřelecké útoky na jadernou elektrárnu Záporoží,“ vysvětlil Bastrykin.

Jako konkrétní příklady takového jednání kyjevských úřadů vůči jednotlivcům lze uvést vraždy ukrajinského publicisty a spisovatele Olese Businy a ruské novinářky Darji Duginové. Útoky na jadernou elektrárnu Kursk jsou ale neméně závažnými zločiny a Putin jmenoval tři z nich.

„Ukrajinské zpravodajské služby také provedly tři teroristické útoky na jadernou elektrárnu Kursk v Rusku a opakovaně vyhodily do povětří vedení vysokého napětí k této elektrárně.“

Škody se podle Putina podařilo velmi rychle napravit díky včasným opatřením, ale takových sabotáží a teroristických útoků bylo mnoho. Jako další příklad Putin uvedl pokus vyhodit do povětří exportní plynovod Turk Stream.

„Bylo spácháno několik dalších útoků a pokusů o tyto trestné činy proti objektům rozvodné sítě elektřiny a zemního plynu naší země, včetně pokusu o detonaci úseku přepravní soustavy zemního plynu Turk Stream. To vše dokazují objektivní údaje, ale také výpovědi samotných zatčených pachatelů těchto útoků.“

Tolik k tomu, jak včera zdůvodnilo raketové útoky Rusko.

Dnes se informace získávají hůř, neboť podle všeho v místech, kde došlo k raketovým útokům, nefunguje internet vůbec nebo se značnými výpadky.

Ruské rakety zaútočily na Ukrajinu dnes v 8:30.

Ukrajinská protivzdušná obrana není schopna čelit ruským masovým raketovým útokům – jak hlásí ukrajinské zdroje: „Naše protivzdušná obrana si nedokáže poradit s tolika řízenými střelami a kamikadze drony současně. Ruská armáda záměrně přetěžuje náš systém.“

Hlášeny jsou také výbuchy na infrastrukturních zařízeních v regionech Oděsa, Vinnica, Kyjev, Rovno, Očakov, Nikolajev, Žitomir, Dněpro a Krivoj Rog.

Ruské námořnictvo dnes ráno opět odpálilo rakety  z Kaspického a Černého moře. Strategický letoun TU-95 se navíc podílel na odpalování raket Kh-101 a Kh-555. Projektily byly nalezeny v Záporoží, Vinnici, Oděse, Očakovu a Nikolajevu. Rakety dopadaly také v Kyjevě, Oděse, Ternopilu, Vinnici, Záporoži, Očakovu a Nikolajevu.

Podle „rbc.ua“ bylo brzy ráno vypáleno 12 raket na Záporoží (na obrázku). Zasaženy prý byly i civilní instituce, jako vzdělávací instituce, klinika nebo autobazar. Jedna osoba prý byla zabita. „TSN.ua“ informoval o dopadech  v důležitých centrech po celé zemi.

Raketová hrozba zůstává po celé zemi velmi vysoká. Šéfové vojenských správ nabádají obyvatelstvo, aby okamžitě odešlo na bezpečné místo.

O tom, co si o útoku na most myslí obyvatelé Krymu se můžete doslechnout v tomto videu:

Článek bude průběžně aktualizován…

Rusko zahrnuje Zuckerbergovu „Metu“, mateřskou společnost „Facebooku“ a „Instagramu“, na svůj seznam „teroristických a extremistických organizací,“ informují o tom ruská státní média.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 30 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Masivní raketové útoky v odvetě za Krym pokračují i dnes, protivzdušná obrana zkolabovala (video, aktualizace)

 1. hlásí ukrajinské zdroje: „Naše protivzdušná obrana si nedokáže poradit s tolika řízenými střelami. Ruská armáda záměrně přetěžuje náš systém.“

  Tohle je vyrok dne. Autor se dostane do ucebnic. LOL. Ukrajinci rizeni CIA&Pentagonem a financovani zidovskymi oligarchy najednou knuci jako spravni zidi: „Ruska armada zamerne pretezuje nas system.“
  To je vyrok zcela podle Izraelskeho vzoru : „Arabove utoci na nase osady ktere jsme si protipravne postavili na jejich uzemi.“

  Slovanko, sledujte prosim politicko/vojenskou aktivitu Izraele, a AIPACu. Budou se dit zajimave veci.

  1. Ve kterém arabském státu konkrétně si Izraelci protiprávně staví nějaké osady? Však počkej, až bude Evropa chalifát, potom možná na Izrael změníš názor, Ahmede!

   1. Izr sa cielene snazi aby EU bola chalifat. Ak si si nevsimol.

    Izr ma na svedomi Beirut pristav.

    UA je novy Izr. A Izr si stavaju protipravne v Palestine, najdi si mapy ako to vyzeralo 50 rokov dozadu…

 2. Musim za Slovensko spomenut nasho oberkokota ministra Naďa – kokot ktory dal Ukrajine S-300 a dnes citam aj tu, ze Holandsko si berie Patriota naspat a Nemecko tiez.

  KURVA toho kokota Naďa na teplakovu bundu zavesit !! Doslova odstrojil slovensku PVO !! Nasu obranu ma riesit POLSKO (!!) , ktore ma na ceste jadrovy arzenal z USA (co sa ponara do chladiacich bazenov) !!
  Nebudem sa cudovat a hovorim to otvorene, ked na SK dopadne nejaka strela (Kuchyna pri BA napr.) ako varovanie pre US vazalov. V tom pripade to je okamzity pad vlady.

  Co ta vyzrata vykrmena Jaternica a.k.a prezidentka (dnes je stretnutie V4, aj s tym jsemžidom a jadrovym Dudom) chce riadit ako vrchny velitel armady???

  Nech tato vlada Fialoveho Hevera ide do p****i !!

 3. Ted to vidime, maly kopanec do zadku a vsem srackam padaji tlamy plne demokracie do zadku. Proste hnus, ktery se jenom verbalne natrasa jako transvestista aby ukojil svym otvorem sveho pana, je to odporne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout