Francie: Příbuzní teroristy, který v Nice zavraždil kamionem 86 lidí, se u soudu vysmívali příbuzným obětí

Francie: Příbuzní teroristy, který v Nice zavraždil kamionem 86 lidí, se u soudu vysmívali příbuzným obětí

Pokaždé, když dojde k nějakému většímu útoku islámského vraha proti Evropanům, slaví muslimové na celém světě. Útočníky považují za hrdiny – a to i ti, kteří se k tomu nahlas nevyjadřují. Také v Evropě v muslimských ghettech vychází tamní osazenstvo do ulic. Oslavují každý větší útok, přičemž policie se raději dívá jinam. Za podporu terorismu žádný z nich potrestán nebyl.

Tuniský útočník, který vjel před 6 lety kamionem na pěší zónu v Nice, za sebou zanechal 86 mrtvých. Při útoku se museli příbuzní obětí dívat na to, jak jejich blízcí – v mnoha případech děti – umírají.

V současné době probíhá ve věci tohoto útoku soud, i když sám terorista byl záhy po útoku eliminován. Tunisan měl totiž komplice, kteří mu pomáhali vše naplánovat. Právě oni jsou nyní souzeni. Soud sledují i příbuzní teroristy, kteří považují muslimského vraha za hrdinu…

Šest let po útoku v Nice ze 14. července, který si vyžádal 86 mrtvých a stovky zraněných, začal  5. září v Paříži soud. Ale jak sdělila BFMTV tento pátek, 28. října,  během slyšení den předtím pobouřil rodiny obětí incident, jehož aktéry byli příbuzní útočníka.

Z místnosti vyhrazené pro rodinu teroristy byl slyšet smích. „Je to urážka, je to nesnesitelné,“ bědoval Alain Dariste,  předseda občanské strany a spolupředseda sdružení obětí Promenade des Anges.

Smích, který rezonoval během tohoto dne soudní síní, byl poznamenaný prohlášením bratrance islámského teroristy na lavici svědků. Alain Dariste litoval, že někteří příbuzní Mohameda Lahouaieje Bouhlela, iniciátora útoku, poskytli prohlášení, která vraha omlouvají, oni sami údajně nemají s útokem nic společného. „Neodpověděli, pochybovali, nic nevěděli,“ řekl vedoucí asociace.

Smích jeho příbuzných byl pak již poslední kapkou. Po tomto nepřijatelném chování, které ohromilo civilní strany, požádali příbuzní obětí o potrestání těch, kdo se smrti jejich blízkých vysmívali. „Všechny nás to šokovalo, všechny nás to bolelo,“ uzavřel Alain Dariste.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Příbuzní teroristy, který v Nice zavraždil kamionem 86 lidí, se u soudu vysmívali příbuzným obětí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout