V Londýně je manipulována cena zlata tak, aby byla udržována na nízké úrovni

V Londýně je manipulována cena zlata tak, aby byla udržována na nízké úrovni

Zlato bylo vždy jistotou právě v podobných uměle vyvolaných krizích jako je ta současná. Zatímco z peněz se mohou vlivem inflace –  a možná i následné hyperinflace – stát bezcenné papírky, cena zlata by měla růst nebo se držet nahoře. Jenže nyní tomu tak není…

Stále více lidí se diví, proč cena zlata neroste v přímé linii vzhledem k mnoha hrozícím krizím. Jenže mnozí nevědí, že cenu zlata určuje bankovní konsorcium v ​​Londýně – a jím určená cena nemá nic společného se skutečnými hodnotami. Nyní švýcarský finanční expert chválí nový ruský zlatý standard – a prohlašuje, že americký dolar se stal fraškou.

V nedávném článku finanční časopis „Der Aktionär“ obsáhle cituje Matthewa Piepenburga, obchodního ředitele společnosti Matterhorn Asset Management . Bývalý obchodní novinář s tituly z Brown University (BA), Harvardu (MA) a University of Michigan (JD) je považován za odborníka na zlato. Je přesvědčen, že drahé kovy nabízejí nejlepší ochranu proti systémovým rizikům a krizím.

Piepenburg v současnosti považuje cenu zlata za „špatný vtip“. Cenu zlata totiž denně stanovuje – samoúčelně – skupina bank v Londýně, London Bullion Market Association (LBMA). Tam je cena zlata manipulována a uměle udržována dole. Mnoho zlatých obchodů nezahrnuje fyzické zlato, jsou to virtuální obchody.

V napjaté situaci způsobené ukrajinskou válkou a ruskými sankcemi chce Rusko vytvořit nový zlatý standard – tedy zajistit, aby měny byly kryty fyzickým zlatem. Zabránilo by se tak neustálému vytváření peněz ze vzduchu (kliknutím myši), kterým se proslavily západní centrální banky. Moskva chce zavést „Moskevský světový standard“ jako alternativu k LBMA.

V rámci měnového resetu by Rusko mohlo zavést rezervní měnu krytou košem komodit včetně zlata. „Rusko a Východ mají rádi věci jako hnojivo, zlato a reálná aktiva,“ řekl Piepenburg.

Akcionář , 21. září 2022

Úspěšný manažer fondu dále vysvětlil, že americký dluh nyní dosáhl 123 procent hrubého domácího produktu: „Západ a USA milovaly, že nemají „zlatou stráž“ od roku 1971, kdy Nixon zrušil globální zlatý standard. To byl způsob, jak zažívat nerušenou euforii z amerického dolaru,“ citoval Der Aktionär bankéře. 

Současné měny, zejména americký dolar, jsou nekryté. Hodnota těchto měn je založena na dobré víře a v případě USA možná také na vojenské síle, která za nimi stojí. V posledních letech totiž vzniklo prakticky z ničeho nepředstavitelné množství peněz. Tohle nemůže dopadnout dobře.

Egon von Greyerz, zakladatel společnosti Matterhorn Asset Management AG, jejímž ředitelem je Piepenburg, řekl: „ Bohužel, bezprecedentní hromadění dluhů za posledních 50 let může skončit jen špatně. Svět nemůže žít na úvěr a tisknout peníze.“ Naléhavě očekává kolaps světového ekonomického systému.

Podle Piepenburga lze americký dolar vnímat pouze jako „peníze za kliknutí myší“. I on věří, že je nutný reset měny. Centrálním bankám a jejich výmluvám s dvojím obchodováním by už nikdo nevěřil.

Goldpreis.de - Aktuální ceny a kurzy

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.6]

3 thoughts on “V Londýně je manipulována cena zlata tak, aby byla udržována na nízké úrovni

  1. současná hodnota zlata a stříbra nemají s jejich reálnou hodnotou naprosto nic společného pokud si jejich hodnotu šudlají mocipáni v kanceláři v Londýně. Nic ale netrvá věčně a tyto kovy se chystají v nedaleké budoucnosti vystřelit do nebývalých, tj. reálných výšin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout