Němečtí Zelení navrhli kvóty pro restaurace – 50% pokrmů by mělo být veganských

Němečtí Zelení navrhli kvóty pro restaurace – 50% pokrmů by mělo být veganských

Vegani nejsou „obyčejní“ vegetariáni, ale jde o ty, kdo nejí vůbec žádné živočišné produkty. Oněch 50% jídel by tak mělo být nejen bezmasých, ale nesmí obsahovat ani vejce či mléko.  K veganským pokrmům tak nepatří ani bezmasá jídla jako smažený sýr nebo různé sladké pokrmy, obsahující vejce či mléko.

Tyto kvóty by se ovšem neměly dotýkat jen restaurací, ale také různých pouličních stánků, stánků na trzích, jídelen apod. Podle stávajících 50% kvót by tak například stánek s klobásou měl mít v nabídce ještě další – veganský  – pokrm.

Zřejmě ani tak vehementně protlačovaní brouci nebudou v oné „veganské“ části pokrmů. Pokud budou časem určeny i kvóty na hmyz (např. 30%), pak maso plíživě vymizí z veřejného stravování. Prozatím je tento návrh schvalován pouze pro Brémy, ale ty budou zřejmě jen testovacím územím. Ostatně, nápad se již zalíbil i zelenému vedení – včetně tureckého ministra zemědělství Cem Özdemira.

A jiný zákon z pera německých Zelených, který znatelně (i o více než 100%) zdražuje veterinární ošetření, zřejmě cílí na to, aby si lidé v krizi rozmysleli vlastnictví domácích zvířat produkujících CO2. Díky nové veterinární dani se totiž domácí zvířata značně prodraží.

Od října se podle nového zákona ošetření domácích mazlíčků a hospodářských zvířat u veterináře v Německu opět znatelně prodraží. Například pro kočky bude nejjednodušší verze všeobecného vyšetření o 163 procent dražší – z 8,98 na 23,62 eur. U psů je nárůst o 75 procent – ​​z 13,47 na 23,62 eura. Očkování psů a koček je o 99 procent dražší…

Zelení se nijak nezdráhají vymýšlet podobné šílenosti, ale na druhé straně jsou v rámci německé vlády největšími „jestřáby“, prosazujícími neustálé zasílání zbraní na Ukrajinu. Zbraní, které v souhrnu zanechají mnohem větší uhlíkovou stopu než tisíce koček nebo psů, případně  masitých jídel v restauraci.

A na závěr připomínám, že zelenou politiku EU podporují i naše probruselské strany. Je jen otázkou času, než začnou tyto šílenosti kopírovat po svých páníčcích z Berlína.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

8 thoughts on “Němečtí Zelení navrhli kvóty pro restaurace – 50% pokrmů by mělo být veganských

  1. ani se nedivim že ty procesi urychluji Globalistum se všechno daři Ekonomiky EU a USA niči velice dobře inflace a drahota roste taktež rychle určitě u Globalistu boucha šampus s toho jak jsou lid blby

  2. V tzv. Eurábii nebude povolená iná strava než halal – inými slovami,. aj vegáni budú musieť žrať mäso a nikto im nebude udeľovať výnimky. V Saudskej Arábii zaručene nenájdete jedinú vegánsku prevádzku. Mimochodom, čo na návrh povinného vegánskeho žrádla vo verejných prevádzkach – ktorý určite nebudú moslimskí majitelia reštík a pod. rešpektovať – hovoria tamojší vahhábistickí moslimovia? Ten Turek sa určite iba pretvaruje…
    Vegánov /často zároveň anarchistov lepiacich sa na asfaltky, polievajúcich obrazy kyselinou a pod./ inak považujem za podobných úchylákov ako napr. pedofilov, zabiť vegána nie je zločin. Ide o zdraviu extrémne škodlivú zvrátenosť, ktorú moslimovia po dobytí Európy rýchlo zakážu. Proti slušným ovolaktovegetariánom nič nemám.

  3. Typická DEMOkracie, svoboda atd. Takže už v soukromém sektoru veškerá svoboda končí, zlatí komunisté, ti sice kontrolovali kvalitu, ale nekecali do toho co se kde vaří. Zkurvení pasoucí se idioti už budou kecat do všeho. Nakonec snad bude lepší i ta jaderka.

  4. Eventuelně vegánští idioti, nestačilo by mít za restaurací kousek louky? No a co by jste nesnědli tak by personál nakosil a nasušil na zimu aby jste měli co žrát i v zimě.

  5. Čekala jsem to každou chvíli. Kdy sáhnou na domácí mazlíky. Kdy se pro ně něco zdraží a ejhle, je to tu. Nejdříve přerušili styky rodinných příšlušníků s nejstarší, či bezmocnou, invalidní generací. A nyní bude vadit pouto největší, k němé tváři. Chovatelé se s tím nějak budou muset popasovat. Třeba tak, že se zvířátkem nebudou běhat s každou prkotinou za vetem. Některé zvíře bude mít smůlu a bude se muset s nemocí nějak vypořádat samo, některé bude vyvezeno a vypuštěno v neznámém prostředí. No a které bude mít smůlu nejsmůlovatější, které bude mít majitele zrůdu, tam může zvíře skončit v pytli, někde uvázané v lese, či jinak, aby nepřekáželo.

  6. „Díky nové veterinární dani se totiž domácí zvířata značně prodraží.“
    Copak kocky a jini mazlicci ale zemedelci plati za veterinare horentni sumy uz ted. Cil je jinde, prodrazit vyrobni cenu masa. Tohle je skryta dan na maso!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout