Muslimští fotbalisté Bayernu Mnichov se odmítli fotit na reklamu sponzorského pivovaru s pivem

Muslimští fotbalisté Bayernu Mnichov se odmítli fotit na reklamu sponzorského pivovaru s pivem

Pomineme-li fakt, že evropský sport již příliš evropským není (snad vyjma sportů zimních), tak v různých západoevropských týmech najdeme i stále víc muslimů. Některé týmy již jako úlitbu svým muslimským kolegům po úspěšné výhře v nějakém šampionátu připijí dětským nealkoholickým „sektem“, jinde se podřizují ramadánu a během zápasu přerušují hru i tehdy, kdy to pravidla hry nepovolují a jinde akceptují odmítnutí propagovat výrobky sponzora.

V tomto kontextu nechápu, proč nepropagují například nealkoholické pivo, které je dnes v produkci drtivé většiny pivovarů. Případně lze pivovaru navrhnout, aby přešel například ke sponzorství hokejových týmů, které zatím nejsou takto multikulturní. S tempem, jakým je Německo islamizováno, se může stát, že za pár let nebude tu sklenici s pivem držet ani jeden fotbalista….

Jako každý rok, na začátku sezóny, hráči Bayernu Mnichov pózují pro oficiální fotografii propagující značku Paulaner (německé pivo a pivovar), která sponzoruje mnichovský klub. Tuto neděli došlo k propagačnímu fotografování celého týmu, včetně Sadio Maného a Noussaira Mazraouiho – tedy muslimských hráčů.

Ale pro oficiální fotografii, kdy bylo nutné držet pivo, vyčnívali právě tito dva hráči Bayernu – Maročan a Senegalec. Oba hráči, věrní svému náboženství, se rozhodli, že toto pivo nebudou propagovat.

Bayern Mnichov a jeho sponzor přání obou hráčů respektovali.

Každý rok, na začátku sezóny, hráči Bayernu Mnichov pózují pro oficiální fotografii propagující značku piva a německý pivovar, který sponzoruje mnichovský klub.

Mimochodem, nejspíš jste si všimli, že někteří černoši drží v ruce pivo. Část Afriky je samozřejmě stále křesťanská, i když nejde právě o tu část, ze které do Evropy připlouvají obohacovači na člunech přes Středozemní moře. Jde například o jižní část Nigérie, Kongo, JAR, Keňu nebo Angolu, kde je dokonce islám zakázán zákonem.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Muslimští fotbalisté Bayernu Mnichov se odmítli fotit na reklamu sponzorského pivovaru s pivem

  1. Nie je otázka či, ale kedy bude v nemeckej provincii Eurábie zakázaný akýkoľvek alkohol /nehovoriac už o Oktoberfeste a sviaoch spojených s vínom/- a samozrejme budú platiť aj všetky ostatné pravidlá a zákony saudskoarabského poňatia islamu. Čiže napríklad ženský futbal a šport všeobecne bude postavený mimo zákon /prípadne budú ženské súťaže oddelené od mužských a bez prístupu mužov/ a ženy nebudú smieť byť rozhodkyňami…

  2. A co je na tom špatně, že nemají pivo? To není otázka politického islámu, ale otázka čistě jen náboženská. Jak Vám tohle může vadit? Měla byste se nad sebou fakt zamyslet, protože s Váma není něco v pořádku. A ano, nenávidím politický islám, ale je potřeba trochu rozlišovat. Doslova se tu zabáváte věcí, nad kterou se dá jen mávnout rukou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout