Několik útoků nožem – celkem 5 mrtvých, několik zraněných – takový normální den ve Francii

Několik útoků nožem – celkem 5 mrtvých, několik zraněných – takový normální den ve Francii

Nejen ubodání k smrti a  pobodání, ale také 54 zapálených aut, popálené dítě a další nálož obohacování. To je realita posledních dvou dnů ve Francii…

Pokud by se sečetly všechny útoky za jediný měsíc, pak by oběti těchto útoků daly dohromady jeden docela velký teroristický útok. Jenže takto ojedinělé případy vlastně nikdo neřeší. Uvědomují si Francouzi, že občanská válka je již realitou?

Tentokrát začneme velmi čerstvým, jen několik hodin starým případem. V noci na dnešek došlo v centru města Angers k ubodání tří mladých lidí k smrti a pobodání dalších tří.

V Angers na Coeur de Maine  (viz titulek) došlo v noci na dnešek k útoku na skupinku mladých – 32letý muž, jehož identitu zdroje neuvádí, ubodal 3 mladé lidi, včetně 14leté dívky (dalším obětem bylo 18 a 20 let). Další tři oběti byly pobodány. Útočníkovi údajně vadila hudba, kterou si mládež pouštěla. K případu – vzhledem k jeho čerstvosti – zatím není více informací…

A i další případ se týká útoku nožem. 37letý muž byl pobodán tento čtvrtek 14. července na Avenue du général de Gaulle v Loriol-sur-Drôme. Na následky zranění zemřel.  Muž, kterého v době tragédie doprovázela manželka, byl kolem 20:45 několikrát zasažen do hrudníku nožem kolemjdoucím útočníkem. Motiv útoku je nejasný, o identitě pachatele policie mlčí…

A ubodání do třetice. 22letý muž byl zabit v noci ze čtvrtka na pátek kolem 1:30 v hypercentru v Metách, na rohu rue des Clercs a rue Marguerite-Puhl-Demange. Byl ve společnosti skupiny přátel, když byli napadeni dvěma muži vyzbrojenými nejméně jedním nožem. Motiv je nejasný, o identitě i motivu útočníků policie mlčí…

Jak již víte, tak na svátek dobytí Bastily, tedy 14.7., došlo po celé Francii k požárům aut, kontejnerů, ale také domů. Ostatně, takto pojímají jakékoli oslavy muslimské gangy již dlouhé roky. Nicméně jedna „ohnivá“ noc některým z nich nestačila, zřejmě byli povzbuzeni tím, že nikdo nebyl za požáry zatčen. V Lyonu tak i včera v noci hořela auta, celkem bylo upáleno 54 aut.

Některým obohacovačům zřejmě nestačilo zapalování aut, takže na Avenue Thiers v Lyonu  deset z nich zaútočilo na posádku záchranné policie. Důstojník byl zasažen minometnou palbou a musel do nemocnice Edouarda Herriota na oční vyšetření. Pět útočníků bylo nakonec zatčeno.

Poslední případ, na který se podíváme, je těžké popálení dítěte v autě. Případ opět souvisí s řáděním gangů s pyrotechnikou. 4měsíční dítě bylo tento čtvrtek v Besançonu těžce popáleno, zatímco bylo umístěno v dětské sedačce v zadní části auta. Podomácku vyrobená pyrotechnika vypálená poblíž explodovala v prostoru pro cestující právě v místě, kde sedělo 4měsíční dítě. Dítě bylo převezeno do nemocnice. Policie se snaží najít odpovědnou osobu. Dítě je těžce popálené, 4letá sestra kojence, která seděla vedle, byla popálena lehce.

Tolik výběr případů posledních dnů. O situaci ve Francii ale vypovídá třeba i následující informace:

Kolem školy v Arles byli nuceni postavit 2m vysokou neprůstřelnou zeď, neboť zde často dochází k přestřelkám. Zeď se rozhodli postavit poté, kdy se 15letý student stal obětí jedné z přestřelek.

Zeď má chránit žáky i učitele před zbloudilými kulkami:

Stále si – podobně jako mnoho spících Francouzů – myslíte, že ve Francii žádná občanská válka není a ani nehrozí??

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout