Mnoho zemí LGBTQIA propagandu přísně zakazuje, někde se trestá pokutou, jinde vězením nebo smrtí

Mnoho zemí LGBTQIA propagandu přísně zakazuje, někde se trestá pokutou, jinde vězením nebo smrtí

V poslední době proběhla řada různých akcí ve jménu vyhlášeného „měsíce LGBTQIA“, kterým byl sice červen, ale různé akce se organizovaly i posléze. Jak již víte, tak v Evropě se v obohacovaných zemích začala projevovat nastupující převaha muslimských obohacovačů, takže například v Norsku se jeden z nich rozhodl vystřílet gay bar, jiní útočili na pride průvody, jako například v rakouském Linci.

Tyto první vlaštovky nám jasně ukazují střet civilizací, k němuž muselo dojít a v příštích letech budou střety ještě dramatičtější. Paradox je, že účastníci těchto duhových průvodů jsou tak z 99% nadšenými vítači, tudíž by bylo možné říci, že v jejich případech se za blbost platí. Málokoho z nich ovšem tyto útoky odradí v tom, aby se třeba za pár měsíců objevili na nějaké demonstraci pod transparentem „Uprchlíci vítejte.“

Každopádně právě některé muslimské země, ale i země, kde sice nevládne islám, ale spíš konzervativní smýšlení, nejsou právě vhodnou živnou půdou pro tuto „duhovou“ komunitu. Možná se budete divit, ale i přesto zde působí různé LGBTQIA neziskovky, i když jde samozřejmě vesměs o působení ilegální.

Neziskovky, jako je „Helem“ (Sen) podporují podporují LGBTQ propagandu v celé severní Africe a jihozápadní Asii. Helem je sponzorován mimo jiné nadací Open Society Foundation George Sorose a německou nadací Friedricha Eberta.

George Soros a Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) jsou také sponzory Mezinárodní asociace leseb, gayů, bisexuálů, transsexuálů a intersexuálů (ILGA). Ve své zprávě z roku 2020 o „státem sponzorované homofobii“ po celém světě uvádí ILGA Kuvajt, Saúdskou Arábii a Libanon jako tři z 69 zemí se zákony zakazujícími homosexualitu. Saudská Arábie je jedním ze šesti členských států OSN, kde je trest smrti za konsensuální sexuální akty stejného pohlaví vyžadován zákonem.

Nicméně připomeňme si nyní, jak konkrétně letos dopadly ony „duhové oslavy“ v některých – zejména asijských – zemích:

Libanon:

Libanon je příkladem invazí poměrně nedávno islamizované země. Právě ten by mohl být jasnou ukázkou budoucnosti některých evropských zemí dejme tomu na konci tohoto desetiletí. Budou stejná pravidla platit třeba ve Švédsku nebo Francii? Obě země – a mnohé další – jdou stejným směrem jako před lety Libanon, takže je to více než pravděpodobné.

Libanonský ministr vnitra Bassam Mawlawi nařídil policii, aby přijala nezbytná opatření k zákazu jakýchkoli oslav nebo shromáždění zaměřených na propagaci tohoto jevu a měla by informovat o výsledcích. To je prý nezbytné s ohledem na „šíření výzev na sociálních médiích, k pořádání večírků a akcí k propagaci homosexuality v Libanonu a s přihlédnutím k negativním důsledkům, které tento jev přináší pro jednotlivce a společnost. Na začátku května policie zatkla prominentního LGBT aktivistu a donutila ho zrušit plánované akce Pride v Bejrútu.

Kuvajt:

Také v Kuvajtu vláda přijímá opatření k omezení LGBTQ hnutí. Tam v červnu vydalo ministerstvo obchodu výzvu na sociálních sítích, aby podpořilo svoji „cenzurní kampaň“. Ministerstvo vyzvalo, aby byly nahlášeny  všechny produkty nesoucí symbol duhy, aby úředníci mohli odstranit závadné zboží z trhu. Za tímto účelem byla zveřejněna směrnice pro rozlišení mezi „normální duhou“ a LGBTQ duhou. Podle toho obsahuje duha, která „jde proti veřejné morálce“, šest barev, na rozdíl od sedmi barev „normální“ duhy.

Bild

Kuvajťané poté poslali fotografie předmětů zdobených duhou s dotazem, zda jsou v rozporu s „veřejnou morálkou“. Jeden uživatel poslal fotografii antibakteriálního spreje na ruce s duhovým popiskem: „Šířte lásku, ne bakterie.“ „Žádné porušení,“ odpovědělo ministerstvo stručně.

Kuvajtské ministerstvo zahraničí si také začátkem června předvolalo chargé d’affaires americké ambasády. Jablkem sváru byl neslušný tweet na počest „Měsíce hrdosti“ Hnutí Rainbow a citát amerického prezidenta Joea Bidena, na němž bylo u níže uvedené duhové vlajky napsáno, že „všechny lidské bytosti by měly žít beze strachu z postihu, bez ohledu na to, koho milují“.

Bild

Saúdská Arábie:

Také v Saúdské Arábii zahájil úřad podobnou kampaň na začátku června, pár týdnů před plánovanou návštěvou amerického prezidenta Joea Bidena. Hračky, kabelky a doplňky v duhových barvách byly zabaveny regulátory. Na internetu bylo zveřejněno video, které „čistky“ demonstrovalo.

Právě v Saúdské Arábii bylo nedávno dokonce popraveno několik homosexuálů, neboť v zemi stále hrozí všem LGBTQIA trest smrti. Z úchylek je akceptována pouze heterosexuální pedofilie, která je ostatně v islámských zemích běžná a tam, kde platí šaría, také zcela legální.

Turecko:

Turecká policie použila slzný plyn a pepřový sprej, aby zastavila pochod LGBTQ+ Pride v hlavním městě Ankaře 5. července a zadržela nejméně 36 lidí poté, co úřady zakázaly takové pochody ve městech po celé zemi z bezpečnostních důvodů.

Novináři viděli, jak policie stříká aktivisty pepřovým sprejem a táhne je po zemi, než je spoutá a naloží do autobusů. UniKuir, skupina LGBTQ+ aktivistů se sídlem v Ankaře, uvedla, že bylo zadrženo nejméně 36 lidí.

Minulý týden policie v Istanbulu rozehnala větší každoroční pochod hrdosti a zadržela více než 300 lidí.

Tisíce lidí navštěvovaly každoroční pochody hrdosti na hlavní istanbulské třídě Istiklal, ale v posledních letech vláda vedená prezidentem Recepem Tayyipem Erdoğanem a jeho islamistickou Stranou spravedlnosti a rozvoje (AKP) zpřísnila svůj postoj k homosexuálům.

Homosexualita není v Turecku zločinem, ale nesmí se propagovat.

Gruzie:

Nejen v typicky muslimských zemích různé „duhové“ průvody nemají šanci. Nedávno jste si zde mohli přečíst o tom, jak v Gruzii davy místních obyvatel zabránily LGBTQIA průvodu, účastníky zahnaly a vlajku roztrhaly. Následné vyvěšení vlajky pak dopadlo takto:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Mnoho zemí LGBTQIA propagandu přísně zakazuje, někde se trestá pokutou, jinde vězením nebo smrtí

  1. Na této pohlavní zmatenosti nechápu, proč ti, kterých se to týká, ji potřebují vystrkovat na odiv.
    Koho zajímá, s kým někdo cizí souloží? Nikoho normálního. Jen to všechny otravuje a vysírá. Z jakého důvodu si to nenechají do soukromí (protože to je soukromá věc)? Jako my všichni nudní obyčejní hetero..
    Nikdo by si jich nevšímal, ani nepronásledoval, kdyby neměli potřebu být exhibicionisty.

  2. Tipujem,že najneskôr do konca tohto desaťročia stúpne počet krajín trestajúcich LGBTI a čokoľvek s tým spojené smrťou na trojciferné číslo. Čiže aj v UK, Holandsku, Švédsku atď. a samozrejme takmer celej Afrike bude za homosex či operáciu pohlavia hroziť trest smrti /podľa sunnitského výkladu islamu sa môžu za tieto zločiny udeliť aj alternatívne tresty , čo platí aj v Saudskej Arábii, podľa šíitskeho sa v Iráne popravuje automaticky/.

  3. Izrael chce silou-mocou nadviazať diplomatické styky so Saudskou Arábiou /ktorá zatiaľ váha,ale prípadný súhlas po sľuboch, vyhrážkach a vydieraní od USA by ma neprekvapil/. Samozrejme,že na Palestínčanoch a ich postavení Rijádu ani teraz nezáleží, podobne ako Izrael potichu schvaľuje genocídu Jemenčanov…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout