Útočník z Berlína vjel do lidí úmyslně, v autě zanechal dopis (video)

Útočník z Berlína vjel do lidí úmyslně, v autě zanechal dopis (video)

Německá policie se stále zdráhá v případě útoku v Berlíně, na témže místě, kde v roce 2016 útočil tuniský džihádista, hovořit o teroru. Již je ovšem jisté, že útočník nebyl rodilý Němec. Tedy podle všeho občanství již měl, neboť zdroje hovoří o „německém Arménovi.“ Arméni běžně nejsou muslimové, ale na území žijí i Ázerbájdžánci, takže těžko říct, jak je tomu v případě útočníka z Berlína…

Ve středu ráno kolem 10:30  narazilo auto do skupiny lidí poblíž náměstí Breitscheidplatz v Berlíně-Charlottenburgu. Řidič vjel plnou rychlostí na chodník do zahrádky restaurace. Jeho výlet skončil krátce poté ve výloze řetězce drogerií.  V Arménově autě byl údajně nalezen dopis, ve kterém hovoří o motivu. Policie mluví o „běsnění“ a nechce mluvit o teroru. Neměl by existovat žádný politický motiv, ale v žádném případě to nebyla nehoda, pachatel byl podle vyšetřovatelů „ledově chladný vrah“.

Video ze scény:

V současné době je údajně jeden mrtvý a podle informací hasičského sboru nejméně deset vážně zraněných. Pachatel byl zatčen na místě.  Podle policie je řidičem 29letý „německý Armén“ žijící v Berlíně.

Mrtvá žena je údajně učitelka, někteří zranění jsou její studenti. Nejméně pět obětí je ve smrtelném nebezpečí. Ohledně motivu pachatele je ze strany policie stále jen hrobové ticho.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Útočník z Berlína vjel do lidí úmyslně, v autě zanechal dopis (video)

  1. Odporúčam všetkým čitateľom a redakcii si pozrieť debatu na TV Slovan zo dňa 6.6.2022 (KAMIL, Jakub, Jelínek), a s tým súvisí aj táto petícia: http://www.dostojneslovensko.eu !
    Situácia je viac než vážna, EU ide brutálne s QR kódovým „očkovaním“ v októbri na ruky povinne všetkým v celej EU ! Žeby už znak šelmy???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout