Turecko: „Za pokřiku „Allahu akbar“ rozehnali muslimové LGBTQI piknik

Turecko: „Za pokřiku „Allahu akbar“ rozehnali muslimové LGBTQI piknik

Loňský průvod LGBTQIA v Istanbulu byl „zrušen“ vodními děly a obušky, nyní se tak namísto průvodu pořádají poněkud komornější akce. Ale zdá se, že ani ty již nebudou možné, tedy alespoň ne na veřejných místech.

Turecko je vlastně takovým předobrazem Evropy za nějakých 10 let. Mohamedáni zatím ví, že nejsou v převaze, ale to se velmi rychle změní. Další přichází do Evropy a mnoho dalších již v Evropě narozených odrůstá. Je tedy jen otázkou času, než dojde k větším střetům třeba ve Švédsku, Francii, Belgii či třeba v Německu, kde jsou již natěšeni na přijímání dalších statisíců muslimů.

Piknik, který LGBTI+ univerzitní studenti naplánovali jako součást aktivit LGBTI Pride Month v Istanbul University Beyazıt Campus, byl 17. června cílem některých náboženských skupin.

Dav skandující „Takbir, Alláhu akbar“ a „Beyazit je náš a zůstane náš“, se shromáždil před univerzitním kampusem a vyhrožoval LGBTI+.

Skupina také skandovala hesla nenávisti vůči LGBTI+.

Poté byl veganský piknik, který byl naplánován společností İstanbul University Equality Society –  BÜLGBTİ+, zrušen kvůli bezpečnostním obavám….

Dav, který se shromáždil před kampusem, zveřejnil video z účtu s názvem „Seven Crescent İstanbul University“. Ve videu je zpráva, která říká: „Pro tyto devianty není místo, ani na našich kampusech, ani v jediném centimetru této země! Beyazıt patří muslimům!“ bylo sdíleno.

Istanbulská univerzitní společnost pro rovnost – BÜLGBTİ+ varovala LGBTI+ studenty, aby šli do bezpečných oblastí a oznámili, že piknik byl zrušen.

A takto vypadal loňský Istanbul pride:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Turecko: „Za pokřiku „Allahu akbar“ rozehnali muslimové LGBTQI piknik

  1. Erdogan si chce s ostatnými „nacionálno-konzervatívnymi politikmi“ /rozumej fašistickými zločincami/ typu Orbán, Kaczynski, Janša, Salvini, Le Penová, Thaci, Djukanovič atď. nanovo rozdeliť Európu a okrem iného hraničiť s najbližším spojencom Maďarskom na Balkáne , pričom Orbán sa ani netají,že neuznáva povojnové „krivdy“ a chce mať hranicu aj s Poľskom. Čo sa nesmie nikdy stať a hlavne prvých dvoch menovaných diktátorov treba zvrhnúť čo najskôr a nastoliť tam liberálnu vládu ako v Slovinsku..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout