LGBTQ pochod v Istanbulu rozehnali slzným plynem, gumovými projektily a obušky (video)

LGBTQ pochod v Istanbulu rozehnali slzným plynem, gumovými projektily a obušky (video)

Tak kdepak jsou všichni evropští LGBTQI aktivisté, kteří chtěli nasvítit fotbalový stadion v barvách duhy nebo rozdávali LGBTQI vlajky před zápasem s Maďarskem? Budou Němci podobně jednat až budou někdy hrát jakýkoli zápas s Tureckem? Budou protestovat před tureckou ambasádou? Samozřejmě ne, stejně, jako by podobný aktivismus nikdy nevyvíjeli směrem k Saúdské Arábii, Kataru či jakékoli jiné muslimské zemi.

Stovky lidí se v sobotu shromáždily v Istanbulu, aby se zúčastnily pochodu Gay Pride, navzdory zákazu místních úřadů a velkému počtu policistů, jak informovala vládou kontrolovaná MTI. Další zprávy říkají, že policie použila gumové projektily a slzný plyn. Podle organizátorů byli někteří účastníci zatčeni.
Pochod zorganizovala koalice několika skupin pod heslem “Ulice patří nám”. Úřady již v pátek zablokovaly trasu pochodu a vedení města demonstraci několik hodin před začátkem zakázalo.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan pravidelně kritizuje lobby LGBTQ. Úřady hájící normálnost také zakázaly piknik, který byl tento týden organizován v rámci Istanbul Pride Week. Policie údajně zabavila všechny duhové předměty používané jako symboly komunity. Jakpak asi dopadnou zatčení účastníci nepovoleného pochodu? Předpokládám, že tresty za homosexualitu či spíš její propagaci, budou v Turecku stále přísnější.

Na videu níže jsou všechny sobotní pride akce, hned jako první je ukázka z Istanbulu, kde bylo několik osob zadržených, na zbývajících záběrech jsou různá evropská města.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

2 thoughts on “LGBTQ pochod v Istanbulu rozehnali slzným plynem, gumovými projektily a obušky (video)

  1. V Osmanské říši, kam přibude i Německo, nemá na pride nárok nikdo krom mlslima, jež je vyvolený. Němcům to prostě jen ještě nedošlo.

  2. Len tak mimochodom, Erdoganovi kamaráti Orbán a Morawiecki nikdy dúhové pochody nezakázali… a notorický eurohujer Orbán sa dokonca v Bruseli vyjadril ,že jeho vláda chráni LGBTI osoby! Súhlasím s názorom,že o pár rokov budú aj v Turecku platiť rovnaké zákony a pravidlá ako v Saudskej Arábii vrátane trestu smrti za homosexualitu či držanie Bibli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.