Švédsko: Útok nožem v nákupním centru – několik zraněných

Švédsko: Útok nožem v nákupním centru – několik zraněných

Jde o velmi čerstvý případ z dnešního rána, takže v průběhu dne bude tento článek ještě aktualizován, Zatím je jisté, že v nákupním centru dnes ráno někdo bodal do lidí, ovšem zdroje zatím neuvádí nic bližšího nejen o pachateli, ale ani o průběhu útoku (tedy například zda se při útoku neozývalo ono obligátní „Allahu akbar“).

Nicméně Švédsko má velmi přísné zákony o nošení zbraní, zejména nožů, přičemž všeobecně se ví, že nože u sebe běžně nosí tamní obohacovači, které ovšem policie zásadně nekontroluje, aby nebyla nařčena z rasismu, takže na zákon spíš doplácí obyčejní občané. Ti jsou naopak trestně stíháni i v případě, že se u nich najde cokoli, co by jen vzdáleně mohlo připomínat zbraň, jak jste si nedávno mohli přečíst například zde. Etničtí Švédové se tak bojí u sebe cokoli podobného nosit.

S 99% jistotou si tedy troufám tvrdit, že jde o další případ z ranku „multikulturního o obohacení…“

Nejméně dva lidé byli zraněni po útoku nožem v nákupním centru Kvarteret Igor ve Västerås.

Dnes – v úterý – v 08:34  policie obdržela hlášení od veřejnosti o několika zraněných v obchodním centru ve Västerås.

Měli tam být nejméně dva zranění, přičemž zatím je nejasné, jak dalece jsou jejich zranění závažná. Policie útok nožem a zranění dvou osob potvrdila.

Incident je klasifikován jako pokus o vraždu. Na místě byl údajně zatčen jeden člověk.

V nákupním středisku Kvarteret Igor však stále probíhá velká policejní operace.

Aktualizace: Podle posledních informací byl útočníkem 16letý mladík, což znamená, že se o něm nedozvíme nic víc, neboť je nezletilý, takže další informace jsou utajovány. Oběťmi jsou dva muži kolem padesátky. Oba jsou velmi vážně zraněni, takže čin může být ještě překvalifikován z pokusu o vraždu na vraždu.

Jeden z mužů je ředitelem místní školy, lze tedy spekulovat o tom, že útočník mohl školu navštěvovat. Nicméně zatím není jakákoli spojitost mezi útočníkem a oběťmi známa…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout