Rakousko zavádí ve formulářích s registrací pobytu již 6 kolonek v rubrice „pohlaví“

Rakousko zavádí ve formulářích s registrací pobytu již 6 kolonek v rubrice „pohlaví“

Jde samozřejmě o papírové formuláře, takže je logické, že všech více než 100 pohlaví tam uvést není možné, nicméně věřím, že v případě úplné digitalizace a přechodu na formuláře internetové, již bude uvedena nabídka úplná.

Pro tato ostatní pohlaví je pak zřejmě určena kolonka „no answer“, takže jednoduše, pokud si nevyberete žádné z nabízených pohlaví, můžete zvolit tuto kolonku „bez odpovědi.“

Dobrá zpráva pro lidi, kteří nevědí, zda jsou muži nebo ženy: Podle rozhodnutí Rady ministrů by změny zákona o registraci měly umožnit lidem, aby se kromě „muž“ a „žena“ registrovali ještě ve čtyřech dalších možnostech.  Na výběr je šest kategorií: „male“, „female“, „diverse“, „inter“, „open“ a „no answer“. Právě ona poslední možnost je zjevně kolonka pro dalších 100 a více  pohlaví, která nechcete nebo nemůžete uvádět.

Jak uvádí standard.at , tento krok, na kterém se dohodla černo-zelená vládní koalice, má realizovat rozhodnutí Ústavního soudu přesně před čtyřmi lety. Dne 15. června 2018 Nejvyšší soud rozhodl, že „intersexuální lidé mají právo na individuální genderovou identitu a záznam v registru osobního stavu, který odpovídá jejich pohlaví“.

S ohledem na lidské právo na respektování soukromého a rodinného života neexistuje žádná povinnost omezit oficiální registrace pohlaví na binární mužsko-ženskou alternativu. Nejvyšší soud spíše konstatoval, že koncept genderu je tak obecný, že zahrnuje i alternativní genderové identity.

V této souvislosti vyvstává otázka, zda pojmenování „pouze“ čtyř možností vedle „muž“ a „žena“ nediskriminuje jiná „pohlaví“? 

Nebyl tehdejší politik AfD Steffen Königer před lety prozíravým, politicky korektním průkopníkem, když šlo o to, nevynechávat v pozdravech žádné z bezpočtu pohlaví? Tady je k tomu video, v němž německý politik oslovuje všechna v té době již existující pohlaví:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout