Jaderné zbraně pro Ukrajinu – Moskva varuje před jadernou válkou v Evropě

Jaderné zbraně pro Ukrajinu – Moskva varuje před jadernou válkou v Evropě

Většina lidí v oblastech, kde se nyní na Ukrajině bojuje, si hlavně přeje, aby vše velmi rychle skončilo. Rychlé ukončení konfliktu a záhy regionální referenda, aby bylo jasné, pod kterou zemi chce ten který východní region patřit. Vše transparentní pod dohledem zahraničních pozorovatelů. A po referendu by se mělo především ctít přání většiny v té které oblasti – ať už si přejí být součástí Ukrajiny nebo Ruska, případně samostatného státu.

Než půjdeme k tématu, zde je video natočené v chersonské oblasti, která je již pod ruským vlivem. Jasně ukazuje, že například zde jsou lidé dosti rozděleni a vlastně není vůbec jisté, jak by referendum dopadlo. Nicméně jisté je to, že nikdo už nechce, aby válka pokračovala…

Polsko nyní přichází se stále nebezpečnějšími požadavky a návrhy, které přivádějí svět na pokraj jaderné války. Moskva nezaujímá pozitivní postoj k polským projevům o ukrajinském jaderném zbrojení a varuje před jaderným peklem v Evropě.

Varšava se očividně nevyhýbá uvržení světa do zničující jaderné války a zatlačení Moskvy dál a dál do kouta. Začátkem tohoto měsíce například místopředseda vlády Jaroslaw Kaczyński, vůdce polské vládnoucí strany, naznačil, že „tvrdší“ protiruský obranný postoj by zahrnoval polskou „otevřenost“ k rozmístění amerických jaderných zbraní v zemi. Provokativní krok, který zvýšil diplomatické napětí mezi Varšavou a Moskvou.

Tento víkend se však rétorika ještě zintenzivnila a vyvolala zuřivou reakci Moskvy. Polský poslanec Evropského parlamentu a bývalý ministr zahraničí Radoslaw Sikorski navrhl, aby Západ poskytl Kyjevu jaderné zbraně.

„Západ má právo dát Ukrajině jaderné hlavice, aby mohla chránit svou nezávislost,“ řekl Sikorski podle regionálních zdrojů. Zpráva Yahoo News/Ukrajinska Pravda uvádí: „Tvrdil, že Rusko porušilo podmínky Budapešťského memoranda o bezpečnostních zárukách tím, že odmítlo respektovat suverenitu a integritu Ukrajiny, což je důvod, proč by měly být poskytnuty Kyjevu jaderné zbraně, i když se jich Ukrajinci dobrovolně vzdali.“

Jak se dalo očekávat, polské požadavky nebyly v Moskvě dobře přijaty. Předseda Státní dumy Ruské federace Vjačeslav Volodin hrozí, že možný jaderný konflikt zničí evropský kontinent, pokud bude realizován návrh bývalého polského ministra zahraničí Radoslawa Sikorského vybavit Ukrajinu jadernými zbraněmi.

„Sikorski provokuje jaderný konflikt uprostřed Evropy. Nemyslí ani na budoucnost Ukrajiny, ani na budoucnost Polska. Pokud se jeho návrhy naplní, tyto země přestanou existovat, stejně jako Evropa,“ varoval Volodin. „Sikorski a spol. jsou důvodem, proč Ukrajina musí být nejen osvobozena od nacistické ideologie, ale také demilitarizována, aby si zajistila status země bez jaderných zbraní,“ napsal na svém telegramu.

Hrozba přišla poté, co šéf odboru vztahů s Evropou ruského ministerstva zahraničí Oleg Tjapkin v sobotu řekl, že Moskva prostě nepřijme potenciální hrozby pro svou bezpečnost. „Reakce, jako vždy, bude přiměřená, aby neutralizovala potenciální hrozby pro bezpečnost Ruské federace,“ citovala Tjapkina agentura Interfax.

Tjapkin také poukázal na to, že v posledních letech polská vláda stále více tlačí na rozmístění vojsk NATO na svém území. „Úroveň napětí mezi Ruskem a Polskem nikdy v moderních dějinách nedosáhla takové úrovně… a to vše se stalo bez našeho vlastního zavinění“, přičemž poznamenává, že není vyloučeno, že úroveň diplomatických vztahů s Varšavou bude snížena nebo dokonce zcela přerušena, ale ruská strana nebude iniciátorem.

V každém případě se objevuje mnohem napjatější diplomatická situace, než tomu bylo dosud. Na úkor bezpečnosti Evropanů, kteří trpí kvůli nezodpovědné eskalační politice předních evropských a amerických politiků. Především se však stále více oblastí v Evropě stává možným terčem ruských jaderných zbraní.

A nakonec připomínám, že za posledních 75 let bylo mnoho konfliktů (většina iniciovaných USA) a nyní probíhá mimo války na Ukrajině hned několik dalších agresí (např. Jemen, Sýrie), ale nikdy zde nebyla patrná žádná snaha jakékoli mocnosti vyzbrojit napadenou zemi jadernými zbraněmi….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Jaderné zbraně pro Ukrajinu – Moskva varuje před jadernou válkou v Evropě

  1. Proti použitiu jadrových zbraní napr. v Pobaltí, Bruseli, Štrasburgu asi sotva bude mať skutočný európsky vlastenec námietky… Hoci aj moslimskými teroristami v boji s globalistickou hydrou. Prajem si rozdrvenie poľského a maďarského fašizmu a ultranacionalizmu a prípadne aj rozdelenie týchto odporných štátov medzi susedov, inak bude trvať nebezpečie revízie hraníc.

  2. Polská vláda je silně fašistická a projevuje se spolu s kyjevskou jako nejhorší. Ale taková je i fialová v čr,která pouze ničí a likviduje co se dá. Tohle nejsou vůbec vlády,ale zločinecké organizace těch nejhorších zrůd. Jsou to zrůdy,nic jiného,ta nejhorší škodná infiltrovaná zlem, genocidním satanismem.

  3. nenechte se zmást výroky některých polských debilů a nácků jako je Sikorski nebo polský premiér či prezident. Drtivá většina polských občanů nesdílí ani zdaleka jejich názory. Je to jako u nás probruselská sorošovská vláda, parlament a část senátu a proti stojí názorově 2/3 populace. Stačí sledovat jak se vyvýjí různá hlasování např. na parlamentních listech i jinde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout