V Itálii probíhá soud muslimkou, která plánovala sebevražedný atentát s výbušnou vestou pod burkou

V Itálii probíhá soud muslimkou, která plánovala sebevražedný atentát s výbušnou vestou pod burkou

O tom, jak úzce jsou propojeni džihádisté v Evropě, svědčí i fakt, že zatčená mladá muslimka je příbuznou muslima, který útočil předloni na podzim ve Vídni. A stejně jako on je muslimkou narozenou v Evropě – konkrétně v Kosovu. Jde tak o potvrzení faktu, že islám je nebezpečný sám o sobě, není to jen o místě původu daného džihádisty…

Protiteroristická skupina milánské státní prokuratury pod vedením Alberta Nobiliho požádala o okamžitý soudní proces pro Bleonu Tafallari, 19, narozenou v Kosovu, ale s bydlištěm v Miláně, přejmenovanou na „lvici Isis“ a zatčenou za mezinárodní terorismus po vyšetřování koordinovaném prokurátorem Leonardem Lestim.

Podle příkazu vyšetřujícího soudce Carla Ottona De Marchiho, který zamítl žádost o propuštění, dívka přijala džihádistický radikalismus a šířila propagandu ISIS, a to i mezi nezletilými, aniž by skrývala ambice jít bojovat do válečné zóny proti „západnímu nepříteli“. Byla  oddanou zastánkyní ISIS po dobu nejméně tří let a byla spolu se svým manželem (který žije v Německu) součástí jedné z odnoží skupiny zvané „Lvi Balkánu“.

V lednu loňského roku se provdala za 21letého kosovského „mudžahedína“ a byla tak spřízněna s vídeňským atentátníkem Kujtim Fejzulou (viz obrázek), který ve Vídni při útoku zavraždil 4 lidi a mnoho dalších zranil. Žena šířila obrázky ISIS a byla součástí komunikační agentury Islámského státu „Al Hayat Media Center“. Více než 2000 chatů  podle obžaloby nezanechalo žádné pochybnosti o její příslušnosti k ISIS.

Při výslechu před vyšetřujícím soudcem a poté u státních zástupců, se mladá žena vždy hájila tím, že nikdy nedělala propagandu, že nikdy neuvažovala o tom, že se „stane mučednicí nebo půjde do boje“.  Ve skutečnosti se však dopouštěla jak propagandy, tak plánování útoků.

Bleona Tafallari, 19letá žena narozená v Kosovu, byla zatčena v listopadu loňského roku v domě ve via Padova, kde byla hostem svého bratra. Podle protiteroristických vyšetřovatelů mladá žena v listopadu přicestovala do Milána, kde měla bydliště pouze proto, aby si na matričním úřadě vyřídila doklady totožnosti a získala Zelený pas, přes který mohla odcestovat do Německa. Země, kde na ni čekal její manžel Perparim Veliqi, bratranec útočníka z Vídně.

Společně – jak potvrdilo vyšetřování – plánovali útok v Německu. Tafallari představovala základní spojovací článek mezi milánskými sítěmi a sítí bojovníků na místě džihádu. A právě na ženinu síť se vyšetřovatelé v posledních měsících zaměřují.

Co byla vlastně mladá kosovská Albánka zač?

Devatenáctiletá dívka byla oddanou stoupenkyní Islámského státu po dobu nejméně tří let a snažila se vnést do věci džihádu nové zbraně, obracela jiné dívky na víru, dokonce i mezi nezletilými dívkami šířila propagandu tím, že jim pouštěla různý videoobsah – od útoků až po obrázky žen s kalašnikovy v ruce – a koordinovala síť vytvořenou prostřednictvím šifrovaných tajných přístupových kanálů na telegramu, vyhrazených pro ženy.

Konkrétně jedna skupina se jmenovala „Morálka muslimské ženy“, ve které vyzdvihovala Islámský stát počínaje zveřejněním pojmů „džihád, mučednictví, boje…“, formulovala výzvy k přijímání žen do řad chalífátu a poskytovala v reálném čase informace o úspěších milicionářů ISIS na všech kontinentech,

Souběžně s tím Tafallari propagovala sbírkové aktivity na pomoc ženám s dětmi při útěku z tábora Raqqa, kde jsou vězněny ženy džihádistů. Mezi publikacemi nalezenými v jejím telefonu je i jedna s názvem „Hidžra Islámskému státu“, obsahující návod, jak vyrobit podomácku vyrobenou bombu, a překlad slavné knihy o „44 cestách“, jakéhosi průvodce pro mudžahedína.

V obrovském množství zpráv – bylo jich nalezeno přes 7 000  zašifrovaných na Telegramu – šířila informace o teroristických útocích: Paříž, 16. října 2020, stětí profesora Samuela Patyho; Nice, Avignon a Jeddah (Saúdská Arábie), 29. října 2020, zabití tří lidí v kostele (Nice) a zranění dvou důstojníků (Avignon a Jeddah); Vídeň, 2. listopadu 2020 útok Fejzulai Kujtima, bratrance jejího manžela.

Po každém útoku následovalo oslavování činů teroristů. Nenávist ženy k obyvatelům Západu byla vyjádřena v některých nalezených zprávách: „Vyhoďte do povětří stoupence marnivosti, protože mezi jejich dětmi nemůžete najít ani jedno takové, jako jsou hrdé a odvážné děti islámu!“ Nikdy neopustila dům, a pokud už ven musela, tak jedině v nikábu, prý aby se nekontaminovala lidmi ze Západu.

Policie ji odvezla z jejího domova na Via Padova, kde bydlela jako host svého bratra, zahalenou v nikábu. Z domu svého bratra kontaktovala přes internet další mladé lidi jako ona a některé nezletilé dívky. Dala jim návod, jak hledat manžela a především, jakého manžela hledat:

Rada zněla: „Musíte najít „lva“ (člena organizace “ Lions of the Balkans „), s nímž padnete společně, vykoupaní v krvi nevěřících“. Do zpráv dívka opakovaně vkládala černé vlajky ISIS v podobě emotikonů.

Jak si představují svatbu: „Během „mejdanu“ nechceme nechat naživu ani jednoho nevěřícího, všechno zůstane na zemi. Místnost se tak naplní krví. Váš manžel vás přijede vyzvednout v autě s černými vlajkami ISIS (emotikon s šesti černými vlajkami)“. A znovu: Musíme nosit nikáb, protože jedině tak jsme krásné ženy. Do místnosti – píše Tafallari – jsem dala obrázek černých rukavic a vlajek …

Další členka skupiny píše: „Vidíš, že jsi na tyhle věci docela žhavá… jako já…“ (čtyři úsměvy). Rada: „Nikáb musíš nosit, i když to tvoje rodina nechce, v nikábu jsou krásné oči“ (pozn.: rozdíl mezi nikábem a burkou je ten, že nikáb má otvor pro oči, zatímco burka nemá ani to, přes oči je mřížka).

A další dívka píše: „Moje rodina říká, že můj budoucí manžel rozhodne, jestli budu nosit nikáb, a proto se musím hned vdát. Ale nosíš jen hidžáb? Tafallari: „Nosím široký nikáb… zabila bych ty, co jsou na očích.“  Nezletilá dívka: „Chci se v 16 taky vdávat, kdy mi seženeš lva? Najděte mi někoho s plnovousem a dlouhými vlasy, chci mučedníka a chci s ním padnout… ať se to stane pro Alláha“.

Tafallari si uvědomila, že byla zachycena a zeptala se přítele. „Neúnavní mě zablokovali na Instagramu, můžeš mi vytvořit nový profil?“. Pozoruhodný je telegramový chat s jejím manželem Perparim Veliqim, ve kterém Tafallari několikrát, a to i přes protichůdné výzvy svého manžela k extrémní opatrnosti při zveřejňování materiálů, které by mohly vzbudit pozornost policie, ukázala svůj záměr vytvořit stránku s informacemi o jejích záměrech, ale která by měla ve skutečnosti směřovat k tomu, aby „muslimové pochopili, co se děje ve světě… aby pochopili pravdu“. 

Její propagandistická  práce ve jménu Islámského státu dosáhla svého vrcholu, když  v chatu na whatsapp s jinou kosovskou ženou okomentovala fotografii, na níž má její několikaměsíční syn  na hlavě černou čepici, na které jsou napsány verše Šahady, s pistolí u těla, skoro tak velkou jako on. Při této příležitosti Tafallari a její kamarádky fotku nadšeně komentovaly a při pohledu na zbraň Tafallari píše: „Chtěla bych tu věc (zbraň), která se dotkla dítěte“…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.3]

2 thoughts on “V Itálii probíhá soud muslimkou, která plánovala sebevražedný atentát s výbušnou vestou pod burkou

  1. slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí (zotročení) světa. jo, šátečkem to začíná a no-go zonami a vraždami to končí. tihleti lidi jsou průmyslově (z)manipulovatelní a pod drogou dokáží mnohé. to tady nechceme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout