Řecko oznámilo, že za letošní rok již vrátilo z hranic zpět do Turecka asi 40 tisíc ilegálů

Řecko oznámilo, že za letošní rok již vrátilo z hranic zpět do Turecka asi 40 tisíc ilegálů

Řecko je v současné době asi jedinou jihoevropskou zemí, která jakkoli kontroluje své hranice před invazním přílivem. Zatímco Itálie nebo Španělsko dokonce využívají vlastní pobřežní stráž jako pašeráky, takže ti, kdo by měli hlídat hranice, ve skutečnosti dováží do země africké džihádisty, v Řecku je situace jiná.

Právě mimo jiné i z důvodu údajného „nezvládnutí situace v Řecku“ byl nedávno odvolán šéf Frontexu, který – jaký div – předpokládal, že jím řízená organizace by měla sloužit ke střežení hranic a ne k vítání invazistů, jako tomu bylo za předchozího vedení.

Lze tedy předpokládat, že záhy po nástupu nového, zřejmě již velmi pečlivě vybraného šéfa Frontexu, přestane i Řecko příchozí džihádisty vracet do Turecka. Evropská komise již Řecku pohrozila, že zemi zastaví dotace na pohraniční stráž, pokud s navracením neskončí. Tedy EU si přeje, aby i řecká pobřežní stráž fungovala jako jednosměrná kyvadlová doprava do Evropy…

Řecko v sobotu oznámilo, že od začátku roku zabránilo asi 40 000 migrantům v nelegálním vstupu do Řecka z Turecka přes hraniční řeku Evros na severovýchodě země.

Počet pokusů je v současné době velmi vysoký, protože hladina řeky Evros, která označuje hranici mezi Řeckem a Tureckem, je obzvláště nízká.

Řecko také v pondělí oznámilo, že zabránilo pokusu o překročení Egejského moře do Řecka z Turecka asi 600 lidmi, což je největší zaznamenaný jednorázový pokus v tomto roce.

Podle zdroje na ministerstvu pro migraci je migrační tok za první čtyři měsíce roku téměř o 30% vyšší než za stejné období loňského roku. A více než 3000 žadatelů o azyl letos dorazilo do Řecka, včetně 1100 minulý měsíc, podle stejného zdroje.

Na závěr připomínám, že jak Itálie, tak Španělsko letos hlásí rekordní počty nově příchozích, takže v součtu se může jednat o docela vysoké číslo. Navíc, nikdo neví, kolika ilegálům se přechod podaří, aniž by byli na hranicích odchyceni. Například Itálie předpokládá, že jich je víc, než těch zaznamenaných…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Řecko oznámilo, že za letošní rok již vrátilo z hranic zpět do Turecka asi 40 tisíc ilegálů

  1. Všetky krajiny EÚ podporujú vstup Turecka a tie, čo uznávajú Kosovo,aj vstup tohto teroristického a drogového pseudoštátu. Všetky, teda aj Poľsko a Maďarsko, výnimky tvoria iba Grécko a Cyprus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout