Pašerácké neziskovky spolupracují i s bangladéšskou mafií

Pašerácké neziskovky spolupracují i s bangladéšskou mafií

A nezapomeňte, že i vy to všechno platíte, neboť tyto podvratné, vysoce ziskové neziskovky, dostávají tučné dotace mimo jiné u z EU. Jako například španělská Open Arms, jejíž provozovatel si za roky pašování džihádistů vydělal pohádkové jmění, takže jen ve Španělsku vlastní několik nemovitostí.

Tato podvratná činnost je velmi lukrativní i proto, že neziskovky spolupracují také s pašeráckými mafiemi buď z Libye nebo ze zemí původu invazistů, konkrétně je již prokázána spolupráce s bangladéšskou převaděčskou sítí.

Minulou neděli Radiotelevisión Española (RTVE) poukázala prostřednictvím svého oficiálního twitterového účtu na nedávnou akvizici Open Arms, neziskovky provozované bohatým pašerákem  Òscarem Campsem.

Šéf Open Arms má tři luxusní vily, pašování Afričanů je velmi výnosný byznys
Oscar Camps na pašování džihádistů velmi slušně vydělává

Zpráva oznamuje, že nový „Open Arms Uno“, který může přijmout až 1000 uprchlíků, dorazil do přístavu Barcelona, aby dokončil své přípravy před tím, než se vydá do centrálního Středomoří.

Tato zpráva neunikla pozornosti obchodníků s lidmi působícími v regionu, zejména bangladéšským mafiím se sídlem na libyjském území. Netrvalo dlouho a tyto informace byly šířeny různými skupinami kontrolovanými mafiemi operujícími na libyjském a tuniském pobřeží. Šíří se hlavně prostřednictvím skupin a míst kontrolovaných mafiemi odpovědnými za pronájem lodí převážejících ilegály bangladéšského původu.

Po celé týdny tyto skupiny a facebookové stránky sledovaly pohyb lodi Astral (pomocná loď, která jen příležitostně bere na palubu ilegály), která se již několik dní plaví v centrálním Středomoří.

Facebooková stránka má téměř 15 000 sledujících, kteří oslavují a zveřejňují každé hnutí Open Arms v centrálním Středomoří.

Jedna ze stránek, která zaznamenává nejvíce interakcí mezi obchodníky s lidmi a ilegály bangladéšského původu – má téměř 15 000 sledujících – zdůrazňuje spuštění nové lodi Open Arms jako nejoblíbenější příspěvek.

Stránka připomíná nejen spuštění „vlajkové lodi“ neziskovky. Zveřejňuje také přesné souřadnice lodí opouštějících libyjské území a operace prováděné společností Open Arms v centrálním Středomoří, přičemž tyto příspěvky generují velké množství interakcí.

Zveřejnění souřadnic lodí a akcí prováděných společností Open Arms.

Existence těchto platforem bangladéšského původu a jejich spojení s Open Arms se datuje nejméně rok. V červnu loňského roku jedna z těchto skupin – s více než 43 000 příznivci – oslavila spuštění lodi neziskovky na moře. A skupina nedávno sdílela informace o záchranných operacích v centrálním Středomoří.

Facebooková skupina s více než 43 000 členy, ovládaná bangladéšskými obchodníky s lidmi, oslavuje vypuštění lodi Open Arms v červnu 2021.

Podle statistik zveřejněných Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) je Bangladéš v současné době druhou nejdůležitější zemí původu ilegálů přicházejících do Itálie z libyjského území. Podle nejnovější rozvahy, zveřejněné v dubnu loňského roku, pochází 19 procent všech ilegálů v Itálii z Bangladéše.

V únoru 2020 němečtí novináři Alfred Hackensberger a Thorsten Jungholt odhalili ve studii zveřejněné v německých digitálních novinách WELT, že tito nelegální přistěhovalci platili 10 000 eur za cestu do Evropy. Balíček zahrnoval let do Tripolisu, dopravu po moři a připlutí do Itálie.

Podle vyšetřování Bangladéšané letěli z Káhiry, Dubaje nebo Turecka do Libye a libyjské velvyslanectví v Dháce (Bangladéš) vydávalo víza za úplatek ve výši 1 500 dolarů.

Zdroje agentury FRONTEX odhalily deníku La Gaceta de la Iberosfera prokázané spojení mezi bangladéšskou a libyjskou mafií. V tomto smyslu uznávají, že existuje „nepopiratelný vztah mezi oběma organizacemi“ a neustálá výměna informací k zajištění úspěchu těchto zločineckých operací, podporovaných neziskovkami, jako je Open Arms v centrálním Středomoří.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout