Čína staví klece kolem domů, aby zabránila obyvatelům Šanghaje v odchodu, i když nemají COVID

Čína staví klece kolem domů, aby zabránila obyvatelům Šanghaje v odchodu, i když nemají COVID

Šílená covidová politika v čínském centru obchodu – Šanghaji – nekončí. Jak již víte, tak můj názor na to, proč se zde provádí taková politika, která mnohem víc lidem zdraví poškodí než jim pomůže, je takový, že to se „zdravím“ a covidem nemá nic společného.

Šanghaj je velmi důležitým obchodním centrem i pro celý Západ,  takže uzamčení tohoto města bude mít dalekosáhlé ekonomické důsledky nejen pro Čínu, ale i pro Západ, jehož ekonomiky se mají podle plánů WEF dostat do totálního úpadku. A každý prostředek je pro tento účel dobrý…

Čínská vláda zabránila obyvatelům Šanghaje opustit jejich domovy tím, že kolem domů postavila zelené ploty, z nichž vytvořila jakési klece. A to i tehdy, kdy lidé v místě žijící nemají COVID.

V nejpřísnějším lockdownu na světě byli čínští občané drženi ve svých domovech, protože úřady postavily bariéry kolem jejich domovů.

Obyvatelé Šanghaje se probudili a našli zelené ploty postavené přes noc úřady, aby omezily svobodu pohybu lidí, protože město údajně  trpí nejhorší epidemií koronaviru od začátku pandemie (pozn.: lehkým Omicronem s mírnými příznaky).

Ti, jejichž domovy jsou obklopeny ploty, které je obklopují v uzavřené oblasti, nemohou opustit své domovy, ať už mají virus nebo ne.

Kvůli prudkému nárůstu případů Covidu bylo 25 milionů obyvatel Šanghaje několik týdnů zavřeno, přičemž v neděli 24. dubna bylo hlášeno 21 000 nových případů. V ten den zemřelo ve městě na virus (s virem) 39 lidí.

Sociální média byla zaplavena obrázky policistů v bílých ochranných oblecích, kteří pročesávali město a uzavírali určité oblasti zelenými ploty.

Populace Šanghaje již dosáhla svých limitů kvůli extrémně přísnému lockdownu, při němž byly děti a batolata odděleny od svých rodičů kvůli stávajícím omezením.

Lidi také překvapuje nedávné opatření, které spočívá ve vztyčení dva metry vysokých zelených plotů kolem budov, kde byl alespoň jeden člověk pozitivně testován na Covid, aby se vytvořily „uzavřené“ oblasti.

Lidé jsou touto nedávnou iniciativou úřadů šokováni.

Obyvatelé byli překvapeni, protože o novém nařízení nevěděli nic, dokud nenašli bariéry, když se probudili.

Cizinec žijící v Šanghaji řekl BBC, že zelený plot kolem jeho bytového komplexu se objevil jen před několika dny.

Tvrdí, že hlavní brána komplexu byla před třemi týdny zamknuta poté, co se jeden z jeho sousedů nakazil virem.

„Na našem pozemku je dlouhá chodba a v této dlouhé chodbě byl před třemi dny postaven další zelený plot. Nikdo nám neřekl, proč byl postaven,“ řekl muž BBC a požádal o anonymitu.

„Nikdo se nemůže dostat ven. Cítím se bezmocný. Nevíme, kdy lockdown skončí.“

„Co když vypukne požár, zatímco je náš prostor oplocený? Nemyslím si, že někdo se zdravým rozumem může zamknout lidi v jejich domovech.“

Čína prosazuje politiku nula Covid údajně v naději, že vymýtí virus v zemi.

Chris Pc, ředitel dokumentárních filmů v Číně, na Twitteru sdělil, co místní obyvatelé řekli.

„Všichni jsme slyšeli příběhy obyvatel a dokonce i z celých budov, kteří odmítají jít ven na masové testování,“ napsal. „Někteří jsou unavení, jiní se obávají, že by se venku mohli infikovat.“

„Někteří věří, že zapečetěné vchody, jako je tento, slouží k oddělení těchto lidí. Doufáme, že ostatní obyvatelé komunity nebudou potrestáni za nedostatek spolupráce několika málo lidí. To je však asi jen zbožné přání.“

Na začátku pandemie byl počet covidových infekcí v celostátním měřítku poměrně nízký, ale s rostoucí přenosností variant se počet případů zvýšil.

„Za slunečných víkendových odpolední je obvykle na ulici velmi přeplněno. Skutečnost, že tyto ploty jsou postaveny bez oficiálního vysvětlení, mate mnoho lidí.“

Šanghaj je tedy v drakonickém lockdownu již velmi dlouho a zdá se, že bude ještě hůř, neboť zatímco dřív byli izolováni jen infikovaní, nyní jsou v izolaci všichni, kdo žijí v domě, kde – byť v úplně jiném bytě – žije třeba jen jeden jediný pozitivní člověk….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Čína staví klece kolem domů, aby zabránila obyvatelům Šanghaje v odchodu, i když nemají COVID

  1. pametam si v 2019/2020 ked boli fotky z ciny ako tam jazdia tie kamiony a obrovskymi „snehometmi“ tam sprejuju cele ulice dezinfekciou. to bola doba kedy som zacal covid brat vazne, aj ked cisla z diamond princes ukazovali ze o nic nejde. a po chvilke sa uakzalo ze o nic neslo aj tak. pametam aj ked cinania zacali budovat tie nemocnice vsade na rychlo ktore schatrali par mesiacov na to a porozpadavali sa. teraz vidime vlastne to iste. len dalsia propaganda ktora ma za ucel vystrasit ludi ale zase o nic nejde. aj v 2020 vo wuhane boli ludia zatvarani doma a myslim ze kazdy videl videa odtial ako ludia z domov kricia ze ide o podvod. a aj slo.

    takze to co sa deje teraz v cine je zase len zahmlievanie, na ukor svojich obcanov. ale stale nevieme preco. hovori sa o poskodeni globlaneho obchodu, lenze tam cina naopak trpi pretoze ona vsetko vyraba a potrebuje to praveze odviest.

    kto vie, snad sa pravdu dozvieme o par mesiacov alebo o rok, ale zase to len ukazuje ze slabi a pasivni obcania su naozaj iba ovce, ktore teraz doslova zatvaraju do ohrady. to proste nevymyslis, to je zivot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout