Velká Británie: Řidiči Uberu žalují společnost za to, že nenabízí penzijní plán vyhovující právu šaría

Velká Británie: Řidiči Uberu žalují společnost za to, že nenabízí penzijní plán vyhovující právu šaría

Čím více muslimů, tím více se množí požadavky na úpravu práva dané země tak, aby se podřídilo právu šaría. Mnohé zákony jsou v Evropě skutečně upravovány či zaváděny právě na žádost muslimů. K nim patří například v některých zemích EU (včetně ČR) platný zákon o předsudečné nenávisti, který je obdobou zákonu o rouhání podle práva šaría. Tento zákon je hojně využíván proti více či méně drsným kritikům muslimů, islámu či muslimské invaze. Jen u nás již bylo od roku 2018, kdy byl schválen, na jeho základě odsouzeno více než 100 lidí. Mnoho lidí dostal tento zákon do soudních síní například v Německu.

Většina evropských zemí se tedy různým způsobem pomalu ale jistě přizpůsobuje právu šaría. A pokud se stane, že některá pravidla, normy či zákony odporují právu šaría, můžete si být jisti, že se muslimové dřív či později ozvou. Obzvlášť pak v zemi, která míří zkratkou k chalífátu…

Odborový svaz řidičů a kurýrů aplikací (ADCU) podnikl právní kroky proti Uberu ve světle přetrvávajících obav, že důchodové zabezpečení pro řidiče nebylo v souladu s právem šaría, a požadoval, aby byla do 14 dnů přijata nápravná opatření.

Právní zástupci odborů již dříve napsali společnosti Uber, že požadují, aby důchodové zabezpečení bylo v souladu s právem šaría, a vysvětlili, že se nyní uchýlili k právním krokům poté, co společnost neodpověděla na tuto korespondenci.
Odhaduje se, že až 75 % řidičů Uberu ve Velké Británii jsou muslimové..

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

One thought on “Velká Británie: Řidiči Uberu žalují společnost za to, že nenabízí penzijní plán vyhovující právu šaría

  1. Už aj v totálne islamizovanom Švajčiarsku len veľmi ťažko nájdete banku, ktorá by neponúkala svoje služby v súlade s tvrdou saudskoarabskou šaríou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout