Velká Británie: Policista – muž, který se prohlásí za ženu, může provádět osobní prohlídky žen

Velká Británie: Policista – muž, který se prohlásí za ženu, může provádět osobní prohlídky žen

Stále více zemí povoluje změnu pohlaví jen na základě prohlášení. Tedy postačí, když muž prohlásí, že se cítí být ženou a v ten moment je považován za ženu. Bez jakékoli operace či hormonální terapie. Jen na základě prohlášení.

Velmi dobře známé jsou pak případy, kdy se muž – nepříliš úspěšný sportovec – prohlásí za ženu, aby mohl v daném silovém sportu dominovat. Tyto případy se povážlivě množí a časem zřejmě zcela zlikvidují ženský sport, tedy alespoň v oblastech jako je atletika, plavání nebo i některé kolektivní sporty.

Ovšem možnosti vydávat se za ženu zneužívají v některých zemích i zločinci. Ti se již ve více případech prohlásili za ženu, aby mohli být umístěni do ženských věznic, kde pak dochází ke znásilňování vězenkyň těmito „ženami.“

Podobný skandál se nedávno objevil v USA, kde se student prohlásil za dívku. Pak mohl užívat dámských toalet, kde číhal na studentky a dvě znásilnil.

Nedávno se pak vyskytl skandál, kdy byl muž, který se prohlásil za ženu, přijat na ženské oddělení v nemocnici. Tam pak znásilnil pacientku. Tento případ se stal ve Velké Británii, která ovšem ani po mnoha jiných incidentech ze stejného ranku od zvráceného zákona neupustila. Nyní tak umožňuje policistům – mužům, kteří se prohlásí za ženy, aby zcela legálně přinejmenším osahávali cizí ženy….

Podezřelé ženy mohou být prohledány policisty, kteří se narodili jako muži, ale identifikují se jako ženy – a mohou být obviněny ze zločinu z nenávisti, pokud mají proti takové prohlídce námitky.

Nové pokyny vydané silám po celé zemi uvádějí: „Vrchním důstojníkům se doporučuje, aby uznali status transgenderových kolegů od okamžiku, kdy se prohlásí za jiné pohlaví, což je považováno za bod, ve kterém se prezentují jako pohlaví, s nímž se identifikují.“

„Jakmile tedy transgenderový kolega prohlásí, že mění pohlaví, bude prohledávat osoby stejného pohlaví, jako je to, za které se prohlašuje.“

Kontroverzní doporučení, vydané Národní radou policejního náčelníka (NPCC) – orgánem zastupujícím britské policejní šéfy – říká, že může být „vhodné“ nahradit osobu provádějící prohlídku, pokud zadržený vznese námitku, ale dodává: „Pokud je odmítnutí založeno na diskriminačních názorech, mělo by být zváženo, zda by incident neměl být zaznamenán jako incident z nenávisti.“

Existence pokynů, které byly v tichosti vydány v prosinci, vyšla najevo až po neohrožené práci Cathy Larkmanové, policistky, která je ve službě více než 30 let. Ještě před odchodem do důchodu v loňském roce byla povýšena do hodnosti superintendanta.

Paní Larkmanová, 54 let, byla stále více znepokojena klesající důvěrou žen v policii po záplavě skandálů, včetně únosu a vraždy Sarah Everardové sloužícím policistou.

Loni v říjnu, v reakci na obavy některých žen, že nemají na výběr pohlaví důstojníka, který je prohledává, napsala dopisy Policejní fakultě, Policejní federaci a NPCC, ve kterých žádala vysvětlení, že tomu tak není.

Matka tří dětí, která je podporována skupinou Women’s Rights Network, věděla, že podle stávajících zákonů musí být prohlídky prováděny důstojníkem stejného pohlaví.

Ale nevycházela z údivu, když NPCC konečně minulý týden zveřejnila své nové pokyny, podle nichž může ženy prohledávat i muž, který se jen za ženu prohlásí, přičemž prohledávaná žena může být v případě námitek žalována za nenávistné jednání.

„Čím vícekrát jsem to četla, tím víc jsem byla šokovaná,“ řekla. „Je to zničující rána pro důvěru žen v policii.  Vše je zaměřeno na citlivost důstojníka provádějícího prohlídku. Tvrdí, že se snaží být inkluzivní. Ale to nezahrnuje ženy a nerespektuje to jejich práva.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Velká Británie: Policista – muž, který se prohlásí za ženu, může provádět osobní prohlídky žen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout