Také v Norsku došlo k pálení Koránu a následným muslimským nepokojům (video)

Také v Norsku došlo k pálení Koránu a následným muslimským nepokojům (video)

Jak již víte, tak nedávno došlo ve Švédsku v místech, kde bylo ohlášeno pálení Koránu, k nepokojům, jaké nemají v novodobé historii Švédska obdoby. Bylo zraněno více než 100 policistů a hořela spousta aut, nejen policejních. Další pálení Koránu se již – i přes jasný zákaz – chystá, takže nepokoje zřejmě nebyly poslední.

Nyní došlo k pálení Koránu v Norsku, které je co do počtu obyvatel asi poloviční než Švédsko, takže k islamizaci může dojít velmi rychle a takřka nepostřehnutelně. I zde se k pálení Koránu postavili muslimové s nevolí, takže policie byla nucena použít slzný plyn. Nepokoje nakonec nedošly až do takových rozměrů jako ve Švédsku, naštvané muslimy se podařilo zpacifikovat dřív, než došlo k větším materiálním škodám či zraněním.

Norská skupina Sian, což je zkratka pro „Stop islamizaci Norska“, spálila v sobotu odpoledne Korán. Když začali být přihlížející muslimové násilní, policie použila slzný plyn.

V norském městě Sandefjord měl Sian v sobotu v 15 hodin svou demonstraci proti islámu. Atmosféra na místě byla agresivní.

Před demonstrací varoval vůdce Sianu Lars Thorsen policii, že na místě bude spálen Korán.

„Řekl, že to považuje za nutné. Spálení koránu v zásadě není trestné, a proto proti němu neplánujeme zasahovat,“ řekl v sobotu kolem 16:15 Siw Thokle, vedoucí policejní stanice v Sandefjordu.

Muslimové, kteří byli přítomni jako protidemonstranti, začali přes plot házet boty, kameny, plechovky od sody, balonky s vodou, láhve s vodou a vejce. Za pokřiku „Alláhu akbar“ začali odstraňovat plot. Kameny házeli i na přední sklo policejních aut.

Policie použila slzný plyn, jakmile násilí začalo, aby přiměla násilníky stáhnout se. Tak se jim podařilo naštvané muslimy zpacifikovat.

„Právě teď je situace tak napjatá, že se policie domnívá, že je nutné použít plyn proti lidem, kteří se snaží strhnout plot, který tam byl z bezpečnostních důvodů postaven. Naším úkolem je především zajistit klid, pořádek a bezpečnost,“ řekl vedoucí stanice Siw Thokle.

Policie vyzvala diváky a muslimy, kteří se přidali k řádění, aby se stáhli, protože se v místě začal šířit slzný plyn.

Tímto přístupem se policistům podařilo násilí překonat. Nikdo údajně nebyl zraněn.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Také v Norsku došlo k pálení Koránu a následným muslimským nepokojům (video)

  1. staci mat pistol. ohlasit palenie koranu aby prisli slimaci. zapalit koran aby slimaci zacali byt nasilni. no a potom staci uz iba stirelat v sebaobrane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout