Švédsko: Při stávajících nepokojích postřelila policie tři muslimy (videa)

Švédsko: Při stávajících nepokojích postřelila policie tři muslimy (videa)

Jak jste si zde již mohli několikrát přečíst, tak od čtvrtka probíhají na různých místech Švédska muslimské nepokoje. Ty začaly pár hodin před plánovaným pálením Koránu a pokračovaly i na dalších místech, kde se Korán měl pálit či byl nakonec skutečně spálen. Násilnosti pokračovaly i včera – tedy v neděli –  a to bez ohledu na to, že Paludan již korán v místech nepokojů nepálil.

Při nepokojích agresivita muslimů rostla – mimo jiné bylo spáleno či jinak zničeno mnoho policejních aut – a nejprve ustupující policisté se nakonec rozhodli použít své zbraně i na něco jiného, než „jen“ na varovné výstřely do vzduchu, které zřejmě výtržníky dostatečně nezastrašily.

Tři výtržníci byli postřeleni a několik jich bylo zatčeno v souvislosti s novými nepokoji v Linköpingu a Norrköpingu. Policie původně uvedla, že jedna osoba mohla být zasažena do nohy odrazem od „varovného výstřelu“, ale nyní připouští, že tři lidé byli skutečně postřeleni.

Tři lidé byli postřeleni policií v Navestadu v Norrköpingu, potvrdil úřad.

„Není to jedna osoba, která byla postřelena v souvislosti s policejním zásahem, ale ve skutečnosti jsou to tři,“ řekl policejní mluvčí Johnny Gustafsson.

Dodal, že všichni byli převezeni do nemocnice, dva z nich s lehkými zraněními. Třetí měl podstoupit naléhavou operaci. Nikdo nemá život ohrožující zranění, podle Gustafssona.

Norrköpings Tidningar píše s odkazem na své vlastní zdroje, že tři lidé byli postřeleni policií, když policisté skončili v nevýhodě a byli napadeni v situaci, která pro ně byla údajně velmi ohrožující.

Fotograf řekl, že viděl osobu střelenou do nohy. Zatím nebyly zveřejněny žádné fotografie.

V minulosti byly varovné výstřely vypáleny při dvou příležitostech. Několik videí na sociálních sítích ukazuje, že policie vypálila několik rychlých výstřelů na velkou skupinu útočících mužů.

Od nepokojů bylo v Linköpingu zatčeno celkem 18 lidí a v Norrköpingu 8.

Odhaduje se, že do nepokojů je v těchto městech zapojeno asi 150 muslimů.

Devět policejních autobusů a policejní auto byly původně seřazeny v centru v Norrköpingu, hlásí NT.

Kolem 15.00 policie vypálila varovné výstřely.

„Je to naprostá noční můra,“ řekl tehdy policista.

Několik videí také ukázalo, jak rozhořčení mohamedáni vytvářejí zátarasy pro veřejnost ve městě.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout