Rakousko: Afghánec pobodal 17letou Rumunku

Rakousko: Afghánec pobodal 17letou Rumunku

Vzhledem k tomu, že se jedná o 17letou matku dítěte, lze předpokládat, že jde o Rumunku etnicky velmi blízkou Afghánci, který ji pobodal. V této komunitě není 17letá matka nic neobvyklého…

Ve skutečnosti se afghánský žadatel o azyl po počátečním verdiktu odvolal, aby dostal „mírně nižší trest“ za pokus o vraždu své tehdejší přítelkyně. Ve druhém případě však verdikt zvýšil Vrchní zemský soud v Linci – pachatel nyní musí jít do vězení na 13 místo 12 let.

Žadatel o azyl a mladá dívka měli bouřlivý vztah a často bojovali o právo na návštěvu jejich syna, který vyrůstal v pěstounské rodině. Dne 18. října 2020 se pár opět dostal do hádky v pokoji tehdy 17leté Rumunky v ubytování s dozorem v Linci. V průběhu sporu vzal žadatel o azyl z Afghánistánu nůž z kuchyně a bodl matku dítěte do krku.

Když se jí podařilo nůž vzít, vzal si další a pokračoval v útoku. Celkem mladá žena utrpěla osm bodných ran, většinou na krku. Při prvním výslechu Afghánec uvedl, že si jeho přítelkyně způsobila zranění sama. U soudu se pak ke svému činu na základě důkazního břemene přiznal.

Obžalovaný v úterý u soudu řekl, že je mu všechno líto a ke všemu se přiznává. Přesto chtěl trochu nižší trest. Minimální trest za pokus o vraždu je deset let. Argument obhájce, že jeho klient nakonec pobodanou oběť nechal jít, soud nepřesvědčil. Obhájce se také snažil soudu namluvit, že kuchyňský nůž není zbraň. Soud to tak neviděl.

Vrchní zemský soud v Linci v úterý v odvolacím řízení zvýšil trest za pokus o vraždu z dvanácti na 13 let.  Soud tak navázal na obžalobu, podle níž je třeba více zohlednit všechna dosavadní odsouzení recidivisty a skutečnost, že mladík pobodal matku jeho vlastního dítěte.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Rakousko: Afghánec pobodal 17letou Rumunku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout