Německo i Austrálie hlásí prudký nárůst výjezdů sanitek, zejména k srdečním problémům

Německo i Austrálie hlásí prudký nárůst výjezdů sanitek, zejména k srdečním problémům

Jde o země tak vzdálené od sebe, že snad ani vzdálenější být nemohou.  Ovšem jedno mají společné – jde o jedny z nejproočkovanějších zemí světa.

Nejprve se tedy podívejme na to, co se nyní děje v Berlíně – a lze předpokládat, že zbytek Německa na tom není o nic lépe…

Počet záchranných operací berlínského záchranného sboru pod heslem srdeční problémy a mrtvice v roce 2021 prudce vzrostl. Vyplývá to z odpovědi správy vnitra Senátu na žádost poslance SPD Roberta Schaddacha. Zde se říká: „Cílem žádosti je určit vývoj údajů o nasazení berlínského záchranného sboru s ohledem na srdeční potíže a mrtvice v posledních čtyřech letech.“

Pod klíčovými slovy „srdeční potíže / implantovaný defibrilátor“ a „bolest na hrudi / další stížnosti na problémy na hrudi“ se počet zaznamenaných výjezdů v roce 2021 zvýšil o 31 procent na celkem 43 806 misí ve srovnání s průměrnými hodnotami z let 2018/2019. Počet zaznamenaných misí pod klíčovými slovy „mrtvice/přechodný ischemický (TIA) atak“ vzrostl o 27 procent ve srovnání s průměrnými hodnotami z let 2018/2019 na celkových 13 096 misí.

Kromě toho je při porovnávání věkových skupin zarážející, že „k nejvyššímu nárůstu dochází zejména v těch věkových skupinách, které nejsou obecně chápány jako zranitelné skupiny s ohledem na onemocnění Covid-19„.

Tedy jde zejména o mladší pacienty, u nichž jsou podobné problémy běžně velmi nezvyklé…

A nyní nahlédněme k protinožcům:

V australském státě Queensland úřady vyšetřují neočekávaný nárůst počtu volání na pohotovost záchranné služby. Ministryně zdravotnictví Yvette D’Ath uvedla, že počet hovorů se zvýšil o 32 procent.

Předevčírem obdržely kontrolní místnosti o 400 zpráv více kódu 1, než je obvyklé, což je nárůst o asi 40 procent. Tento kód znamená, že se jedná o nouzovou operaci, při které musí být sanitka na místě do 15 minut. Pak nastává potenciálně život ohrožující situace.

Celkem bylo přijato 3789 hovorů. Pro záchranáře to byl čtvrtý nejrušnější den.

D’Athová uvedla, že vláda v současné době shromažďuje informace ve snaze vysvětlit nárůst. „Někdy nedokážete vysvětlit, proč se tyto věci dějí,“ řekla ministryně. To zahrnuje infarkty, bolest na hrudi a problémy s dýcháním.

V květnu bude v Queenslandu nasazeno dalších 120 zdravotníků, protože stát očekává, že poptávka se v zimě (která je v Austrálii v době, kdy je u nás léto) dále zvýší.

Reportér Rebel News Avi Yemini zveřejnil obrázky na sociálních médiích a píše: „Mám teorii.“ Na to odpovídá odborník na dýchání Erwan Le Corre: „Nechte mě hádat… změna klimatu?“

Tolik tedy dvě takřka totožné zprávy ze zemí natolik vzdálených, že více vzdálené snad ani nemohou být. Přesto mají mnoho společného – výrazně zvýšený počet volání sanitky (zejména k mladším pacientům) a velmi vysoký podíl obyvatelstva, jemuž bylo aplikováno několik dávek genových injekcí….

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.6]

One thought on “Německo i Austrálie hlásí prudký nárůst výjezdů sanitek, zejména k srdečním problémům

  1. Kdo se ockuje mel by vedet, ze se nema rozcilovat, ze musi byt v klidu a pokud mozno, zadny sport nebo nedejBoze valecne operace.

    Dalsi veci je, ze bude hur. Casem totiz budou jen elektricke sanitky a dojet do nemocnice by mohl byt problem.

    Kdo voli vakcinu, voli radeji smrt. Kdo se “neockuje“ voli sikanu sve osoby. Se ztratou svobody slova se velmi rychle kazdy dostane do existencnich problemu. Nevim nevim. Ja si uz vybral, jako casto v mladi slkanovany vim, ze se musim vzeprit a jedine co funguje je nasili, staci jedna dobre mirena cenichovka tomu nejvetsimu kriklounovi. Ovsem dnes je to tezsi, vsude kamery a vsude velmi ochotni svedci, kteri radeji vas natoci na mobil, nez aby pomohli
    Inu vyssi level, ale navod je porad stejny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout