Kdo bude nástupcem Klause Schwaba, který opouští svůj post ve vedení WEF?

Kdo bude nástupcem Klause Schwaba, který opouští svůj post ve vedení WEF?

Klaus Schwab již není nejmladší a je jisté, že svůj post šéfa WEF, tedy jednoho z hlavních center globalizace, bude muset již poměrně brzy předat někomu mladšímu. Tak, jako to aktuálně činí i další lídr globalizace, George Soros, který svoji agendu už z větší části předal svému synovi Alexandrovi.

Logické by bylo, že by jeho nástupcem mohl být – podobně jako v případě Sorose – jeho syn Oliver Schwab. Ten nyní žije v Číně, což je jedna z laboratoří Velkého resetu. S ním se tedy nejspíš hned nepočítá, ovšem se vším, co prezentuje jeho otec, plně souzní.

Kdo další tedy přichází v úvahu?

Hlavní manévry k nástupnictví Klause Schwaba v čele Světového ekonomického fóra začaly už 30. března, kdy se jeden z čelních globalistů dožil 84 let a zjistil, že věk již na něm zanechává své stopy.

Kdo by mohl následovat Schwaba? To je samozřejmě jedno z nejposvátnějších tabu. Ti, kteří se jej dosud pokoušeli zlomit, klopýtli. Všichni plánovaní nástupci, včetně těch, které přivedl do hry sám velmistr, se opět rychle zapsali do historie. Někteří z nich proto, že Schwaba příliš zastínili.

Styl vedení WEF, které se nyní stalo mezinárodní organizací se statusem ad hoc, je skutečně problematický pro mezinárodní instituci, která by sama na sebe měla aplikovat pravidla transparentnosti a demokracie požadovaná všude jinde. Zákony soukromého sektoru platí ve WEF pouze v omezené míře. Klaus Schwab stojí v čele Fóra, založeného v roce 1971, již 52 let. Je v úřadu dvakrát déle než Putin, jehož dlouhodobé vládnutí je v současné době často kritizováno. V Ženevě pouze Kenneth Roth vydržel podobně dlouho ve vedoucí funkci, když vedl Human Rights Watch 29 let se stejně železnou rukou.

Něco by se však mohlo brzy změnit: V září Peter Maurer, současný předseda Mezinárodního výboru Červeného kříže, předá svůj úřad diplomatce Mirjaně Spoljaric Eggerové. Téměř 65letý Maurer je členem rady WEF a působil jako garant při transformaci WEF ze soukromé neziskovky na veřejnou mezinárodní organizaci. Bylo by jen logické, aby Maurer převzal pozici velkovezíra Schwaba, přičemž je třeba poznamenat, že čestné místo musí být vyhrazeno také pro odcházejícího vládce. Mohla by vzniknout  konstituční monarchie.

Humanitarians and Davos: Pure as the driven snow? - SWI swissinfo.ch
Peter Maurer – pravděpodobný nástupce Klause Schwaba – s plány Velkého resetu plně souzní

Obraz WEF není u veřejnosti zrovna nejlepší. Instituce se stala symbolem oligarchické globalizace a ideologie Velkého resetu, a proto je terčem hněvu stále více lidí nejen na sociálních sítích.

Z tohoto hlediska by Peter Maurer, sociální demokrat à la Tony Blair, musel vykonat zázrak, aby pověst Fóra zlepšil a zřejmě po tom ani netouží. Maurer je totiž dokonale kompatibilní s kulturou velkých nadnárodních korporací a „integrativního kapitalismu“, dalšího typického pojmu užívaného WEF. V každém případě se to Američanům bude líbit, protože se stále nebude nikdo zabývat  Guantánamem a válečnými zločiny v Iráku a Afghánistánu.

Maurer mluví také německy – stejně jako francouzsky, což je ostatně v ženevské soukromé bankovní čtvrti nutností. Ideální kandidát, to musíte uznat!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout