Dohoda za milion dolarů již podepsána: Britové posílají ilegály do Rwandy

Dohoda za milion dolarů již podepsána: Britové posílají ilegály do Rwandy

Možná si ještě pamatujete na dohodu Dánska s Rwandou o umístění žadatelů o azyl v této africké zemi. Cílem je maximálně eliminovat počet žadatelů o azyl z neevropských zemí. Plán se již před časem zalíbil i britské vládě, neboť Velká Británie zažívá poslední rok rekordní invazi, počet ilegálů, kteří připlouvají přes Kanál, se soustavně zvyšuje. Dosavadní mizivá snaha problém řešit stála vládu značné preference, takže nyní se zdá, že již začala alespoň v tomto směru aktivně konat. Nicméně ani tak to již islamizaci země nezabrání…

Britský premiér Boris Johnson nyní nabízí prezidentovi Rwandy „podporu“ ve výši 160 milionů dolarů, pokud přijme žadatele o azyl, kteří se nelegálně přestěhovali do Velké Británie, u nichž zde proběhne azylové řízení nebo budou z Rwandy posláni zpět do svých zemí původu.

Jen v předchozím roce vstoupilo do země nelegálně přes kanál 28 500 lidí, což je o 8 400 více než v roce 2020. Jen minulý týden dorazilo lodí 600 ilegálů za jeden den. Britové už toho mají dost, politický tlak na Johnsona se zvyšuje. Ministryně vnitra Priti Patelová minulý týden odcestovala do Rwandy a podepsala dohodu, kterou levicová Labouristická strana silně kritizuje.

Johnson zahájil hlasování o Brexitu slibem, že bude účinně chránit své vlastní hranice a vpustí do země pouze ty lidi, kteří jsou potřební, což bylo podle práva EU nemožné. Rwandská dohoda však musí být ještě schválena parlamentem. Tam má Johnsonova Konzervativní strana jasnou většinu. Rwanda je členem Commonwealthu. S teplejším počasím a klidným mořem se invaze opět zvýší, jak předpověděl i Johnson.

Britové jsou štědří, ale nelegální migrace neúměrně zatěžuje vzdělávací, zdravotní a sociální systémy. „Nemůžeme udržovat paralelní ilegální systém. Náš soucit může být nekonečný, ale ne naše schopnost pomáhat lidem,“ řekl. Londýn chce vyslat Královské námořnictvo do Lamanšského průlivu na hlídku a zastavit čluny, které startují hlavně z Francie.

Je pozoruhodné, že sedm z deseti ilegálů z lodí v předchozím roce byli muži mladší 40 let a placení pašeráci. Celá věc je zvrácená, protože tito muži neutíkají před bezprostředním ohrožením. Dříve projeli řadou bezpečných zemí – zejména v Evropě –, kde mohli požádat o azyl.

O pašerácích lidí mluvil jako o „gangu“. Jejich obchodní model musí být zničen. Koneckonců vydělávají až 400 000 dolarů za odeslanou loď s migranty. Lodě často nejsou způsobilé k plavbě. Chyceným obchodníkům s lidmi by nyní mohlo hrozit doživotí. Nový plán je také signálem pro ilegály: v budoucnu riskují, že neskončí ve Velké Británii, ale ve Rwandě.

Podle britských úřadů budou od 1. ledna 2023 všichni dospělí, kteří nesplňují imigrační kritéria, letecky přepraveni do Rwandy charterovými lety. Děti a nezletilé osoby bez doprovodu jsou však z působnosti tohoto nařízení vyňaty. Rodiny také nebudou rozděleny. Žadatelé o azyl, kteří splňují kritéria, mohou podat žádost v zemi a vyčkat na postup. Nebudou však již ubytováni v hotelech jako dříve, ale v opuštěných vojenských ubytovacích zařízeních.

Kvůli masivní migrační špičce v loňském roce byl zaznamenán nedostatek ubytování. K nelibosti mnoha Britů skončili žadatelé o azyl také ve velmi kvalitních hotelech. Stalo se, že stávající rezervace musely být kvůli tomu zrušeny. Ministryně vnitra Priti Patelová se dostala pod masivní tlak veřejnosti. Minulý týden odcestovala do Rwandy a podepsala s Rwandou milionovou smlouvu.

Británie není jedinou zemí s takovými plány. Dánsko také v loňském roce prozkoumalo možnosti „dohody o migraci“ se Rwandou. Izrael se pokusil „zbavit“ ilegálů z Eritreje hotovostními platbami a jednosměrnou letenkou do Rwandy v rámci pilotního programu. Johnson je přesvědčen, že jeho model bude brzy používán mezinárodně.

Levicová opozice (Labour Party) kritizovala projekt jako „neproveditelný, neetický a vyděračský“. Británie na něj utratí miliardy dolarů, podobně jako Austrálie, která „přepravuje“ ilegály z lodí do „azylových center“ na ostrovech Manus a Nauru. Austrálie tuto dohodu s Nauru obnovila v loňském roce. Aktivisté azylových neziskovek již varují před údajným porušováním lidských práv migrantů.

Johnson také připustil, že jeho plánům budou pravděpodobně postaveny do cesty právní překážky. To, co má v úmyslu udělat, však není ani „drakonické, ani bez soucitu“, je mnohem horší, když se lidé utopí v kanálu. Johnson označil Rwandu za jednu z nejbezpečnějších zemí na světě. To je v rozporu s právníky v oblasti lidských práv v Africe. Existují zprávy, že kritici politiky Kagameho jsou svévolně zatýkáni a týráni nebo dokonce mizí…

K uvedenému jen dodávám, že s největší pravděpodobností tato praxe příliš dlouho nepotrvá, globalistické neziskovky mají v tomto směru příliš velký vliv a pokud se skutečně převoz ilegálů do Rwandy uvede do praxe, půjde jen o velmi málo jedinců, kterých se to nakonec bude týkat. V důsledku nové praxe je navíc celkem jisté, že se zvýší počet údajně „nezletilých,“ kteří připlují bez dokladů, neboť budou z nové praxe přemisťování žadatelů o azyl do Rwandy vyloučeni…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

One thought on “Dohoda za milion dolarů již podepsána: Britové posílají ilegály do Rwandy

  1. Dělá si z voličů legraci.
    Rodiny nebudou rizděleny.
    Děti budou vyloučeny.
    Takže si každý grázl za pár šupů opatří nějaké dítě a ať zkusej vyhostit svědomitého taťku.
    Tak chytří, jako pan Johnson, jsou Afričané taky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout