Ve Španělsku bylo poslední týden napadeno několik katolických průvodů

Ve Španělsku bylo poslední týden napadeno několik katolických průvodů

Snad ani netřeba zdůrazňovat, že průvody byly napadeny obohacovači, zpravidla z arabských zemí. Jak známo, tak právě Španělsko patří k územím, která již byla v minulosti muslimy dobyta, což je důvod, proč většina mohamedánů považuje tuto zemi za islámské území. Také Islámský stát na své mapě chalífátu vyznačuje jako jeho součást i Pyrenejský poloostrov.

S rostoucím počtem muslimů roste i ve Španělsku počet útoků na neislámské cíle. Letos, kdy se Velikonoce kryjí s ramadánem, jsou o to intenzivnější…

Skupina údajně nezletilých cizinců bez doprovodu z ubytovny Bermúdez de Castro v Granadě narušila katolický průvod v časných ranních hodinách na Zelený čtvrtek. Rychlý zásah policie naštěstí umožnil vyhnout se vážným incidentům.

Totální rozhořčení v Granadě. Průvod byl na cestě asi hodinu a půl, a když sestupoval po Cuesta del Chapiz, na přítomné začalo doslova pršet velké množství předmětů. Všechny tyto předměty pocházely z výše zmíněného migračního střediska, jak potvrdilo několik zdrojů.

Předseda Vox Granada, Onofre Miralles, odsoudil události prostřednictvím svých sítí: „Včera jsem měl tu čest doprovázet průvod. Byl jsem informován, že na průvod z přijímacího střediska pro nezletilé migranty byly házeny předměty. Jsou namířeny proti naší kultuře a naší tradici. Požaduji akci ze strany regionu Andalusie.“

Toto je již několikátý útok na katolické procesí během Svatého týdne. Není to první incident a bohužel nebude ani poslední. Například minulou neděli se skupina Severoafričanů pokusila zaútočit na velikonoční průvod v El Vendrell (Tarragona). Místní policie musela zasáhnout a dva z nich zatknout za narušování veřejného pořádku.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Ve Španělsku bylo poslední týden napadeno několik katolických průvodů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout