Takzvané „ověřovatele faktů“ na Facebooku sponzoruje Pfizer i Soros

Takzvané „ověřovatele faktů“ na Facebooku sponzoruje Pfizer i Soros

I když nepoužívám Facebook – FB stránky k tomuto webu byly velmi záhy po založení smazány – tak na něj občas nahlédnu, takže vím, jak „ověřování“ těchto „ověřovatelů“ vypadá. V minulosti považovali za hoax třeba i to, když někdo napsal, že i očkovaný může přenášet covid. Podobně se cenzurovaly informace o covid psech rok předtím, než se staly realitou či jakékoli informace o negativních dopadech genových „vakcín“. A tak bychom mohli pokračovat. Tam, kde již ověřovatel faktů nestačí a je třeba umlčet pravdu, pak nastoupí totální cenzura.

I proto by  měli všichni, kdo odmítají podporovat různé Sorose, Gatese, Schwaby a jim podobné, tyto cenzurované platformy opustit a přejít jinam. Dnes už výběr existuje.

Asi je vám jasné, že celou tu cenzorskou sebranku musí někdo financovat. Cenzoři jsou většinou zcela bezpáteřní jedinci a ti nic zadarmo dělat nebudou.

Výrobce vakcín Pfizer má zřejmě věrnou síť lékařů, zdravotnických zařízení, novinářů z různých médií a také takzvaných ověřovatelů faktů a „podporuje“ je finančně. Mezinárodní centrum pro novináře (ICFJ) úzce spolupracuje s Facebookem v boji proti takzvaným „dezinformacím“. Žurnalistické centrum ICFJ dostává na jedné straně finanční prostředky od společnosti Pfizer, ale také – a tím uzavírá pestrý kruh zla – od Open Society Foundations George Sorose.

Farmaceutický gigant Pfizer sponzoruje novinářské vzdělávací programy, které Facebook používá k výcviku svých partnerů pro „ověřování faktů“ a cenzuruje kritické články a příspěvky o vakcínách proti COVID-19, uvádí The National Pulse.

ICFJ spolupracuje s Metou, mateřskou společností Facebooku, na její iniciativě Journalism Project. Facebook se zase spoléhá na novináře financované a vyškolené ICFJ, aby bojovali proti údajným dezinformacím na své platformě prostřednictvím kontroverzního „ověřování faktů“. Právníci Facebooku se snažili chránit mnoho zkreslených prohlášení těchto údajných ověřovatelů faktů u soudu tvrzením, že ověřování faktů bylo čistým vyjádřením názoru. Ve Spojených státech jsou názory chráněny prvním dodatkem ústavy.

Facebook a ICFJ společně financovaly také zpravodajské kanály v Africe, Latinské Americe a na Středním východě, které se zaměřují na zpravodajství o COVID-19. Partner Facebooku pro ověřování faktů ICFJ však také dostává finanční podporu od společnosti Pfizer. Burns Fellowship – pojmenovaný po bývalém předsedovi Federálního rezervního systému – uvádí farmaceutického giganta jako jednoho ze sponzorů programu.

Burns Fellowship je nejstarším programem ICFJ a nabízí talentovaným mladým novinářům z USA, Evropy a Kanady příležitost žít a pracovat v zemích druhé strany.“ Projekt zlepšuje podávání zpráv a podporuje transatlantické vztahy.

Program vyprodukoval desítky bývalých stipendistů. „Více než 40 absolventů Burns nyní pracuje jako zahraniční korespondenti ve 20 zemích pro známé zpravodajské agentury a média, jako jsou The Washington Post, Reuters, CNN, ARD, Deutsche Welle a Süddeutsche Zeitung,“ uvádí ICFJ. „Z novinářů, kteří dnes informují o mezinárodních otázkách v Německu, je nejméně polovina absolventů Burns,“ uvádí se v dokumentu. Vliv na mezinárodní zpravodajství je samozřejmě obrovský. Na webových stránkách ICFJ píše, že do sítě patří celkem 132 000 novinářů.

Finanční vazby se společností Pfizer se datují přinejmenším do roku 2008, kdy centrum spolupracovalo s farmaceutickou společností, aby provedlo „školicí workshop o novinářském zpravodajství o zdravotních tématech“ v celé Latinské Americe. „Cílem workshopu je zvýšit povědomí o důležitosti zpravodajství o zdravotních problémech v regionu a připomenout, jak se média mohou stát předními aktéry při informování a vzdělávání veřejnosti o zdravotních otázkách,“ uvádí se ve shrnutí projektu.
Odhalení finančních vazeb mezi společností Pfizer a ověřovateli faktů Facebooku následuje po dalších střetech zájmů mezi farmaceutickým gigantem a zpravodajskými agenturami, jako je Reuters: Předseda a bývalý generální ředitel nadace Thomson Reuters Foundation – James C. Smith – je také špičkovým investorem a členem představenstva farmaceutického gigantu Pfizer.

Toto Mezinárodní centrum pro novináře (ICFJ) je také financováno mimo jiné nadací Open Society Foundations. V dozorčí radě jsou také Sorosovi potomci a zástupce „mladých globálních lídrů“ WEF Alexander Soros, který nedávno navštívil vysoce postavené rakouské politiky. Teprve na podzim 2021 založil jeho otec společně se zakladatelem LinkedIn Reidem Hoffmannem společnost „Good Information Inc.“ v boji proti „dezinformační krizi“.

Jak vidíte, tak různé globalistické sítě spolupracují, aby neztratily suverenitu interpretace nad tím, co jsou „fakta“ a co „dezinformace“ v informační válce.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Takzvané „ověřovatele faktů“ na Facebooku sponzoruje Pfizer i Soros

  1. až se ale provalí, že lidé vlastně nevědí, kde je jejich pravé já a identifikace (žijeme v relativitě), to se budou potom muset zcenzorovat zcela všichni. k tomu ale jen tak hned nedojde, neb ještě není na to k tomu cenzorský úřad schválen.

  2. Moc by mne zajímalo, kdo financuje lůzra Vrábela. Tento samozvaný „ověřovatel faktů“ je autorem dnešní existující cenzura v ČR, ač zjevně nepochopil, že taková forma neexistuje v žádné zemi. Dokonce neexistuje v žádné ústavě těchto zemí institut „ověřovatel faktů“. Ovšem všechny ústavy těchto zemí zapovídají vznik samozvaných institucí tohoto typu a dokonce je označují za přímé ohrožení demokracie a lidských práv bla bla bla. Takže se ptám, PROČ Česká justice, policie a státní zástupce okamžitě nezdržel Vrábela a jeho kamarády aktivisty a nevznesl proti němu žalobu za ohrožení demokracie? A co BIS? Pochopil skoro generál Koudelka, v čem nejvíce tkví ohrožení demokracie, o kterém neustále a pravidelně mele pantem ve svých prohlášeních? A co Jourová? Kde je její starost o právní stát a demokracii, když občané ČR jsou odříznuti od internetového prostoru samozvaným a nikým nevoleným lůzrem Vrábelem? Slovanka za tento článek opět stokrát palec nahoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout