Sedmdesátiletá Francouzka si domů nastěhovala mladého muslimského ilegála, ten ji týral a bral si od ní peníze

Sedmdesátiletá Francouzka si domů nastěhovala mladého muslimského ilegála, ten ji týral a bral si od ní peníze

Jde o případ neuvěřitelné naivity a později také jisté závislosti na tyranovi. A rozhodně nejde o případ ojedinělý. Straší ženy se totiž v obohacovaných zemích poměrně často ujímají mladých ilegálů, kteří pak využívají jejich štědrosti a „za odměnu“ je pak častují přinejlepším nějakou tou fackou.

V Německu byl zase poměrně medializovaný případ staršího homosexuála, který si dokonce adoptoval Afghánce. Ten ho nakonec skutečně skvěle obohatil. Svého nového tatíka totiž záhy po adopci zavraždil, neboť se mu na dědictví nechtělo čekat do doby, než zemře přirozeně.

Kolik je pak případů, kdy jsou ženy zneužívány „jen“ finančně, zřejmě lze jen stěží odhadnout, neboť o většině se nikdy nedozvíme. Ostatně, pokud by nebyl mladý muslimský přítel sedmdesátileté Francouzky příliš krutý a pokud by nezasáhla její dcera, sotva by se někdo o zneužívání seniorky dozvěděl…

Toxicita, vliv a zvyk. Takto státní zástupce shrnuje vztah Hélène a Abdelqadera. Jí je 70, jemu 30.

Dne 27. května 2020 byla policie z Tours povolána k zásahu uprostřed ulice. Hélène ležela na zemi a říkala, že ji zbil muž, kterého zná. Ženu také pokopal. Důsledkem násilí byl poraněný kotník a zlomený palec na noze, forenzní ústav jí předepisuje 45 dní léčby. Jádrem sporu byla bankovní karta oběti a klíče od bytu, které jí útočník odmítl vrátit. 

Co je spojovalo? Nejprve touha pomáhat, říká Hélène. V roce 2015 našla Abdelqadera na ulici a nabídla mu, že ho bude hostit. Právě dcera sedmdesátnice o rok později toto soužití ukončila, protože si všimla, že je její matka zcela pod jeho vlivem. Ale stále se vídali, Hélène mu půjčovala svou bankovní kartu a on z ní vybíral malé částky, několikrát týdně.

Poškozená žena u soudu vyprávěla o plivání, bití, přičemž mnoho ran obdržel i  její pes. Na obžalovaného již dvakrát podala stížnost, ale ze strany policie nepřišla žádná následná opatření.

Nakonec se mezi nimi zrodil intimní vztah, který skrývali. Abdelqader, který byl uznán vinným z obvyklého násilí na zranitelné osobě, byl odsouzen ke třiceti měsícům vězení, z nichž šest je podmíněných. Bude také muset zaplatit 5 000 eur Hélène za veškeré utrpení. 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout