Za první dva týdny roku „přivítaly“ Kanárské ostrovy již více než 600 obohacovačů

A většina samozřejmě skončí na pevninské Evropě, jako ti před nimi. Poslední dva roky byly pro Kanárské ostrovy rekordními a zdá se, že letošek nezůstane pozadu.

Nový rok trvá pouhých 15 dní, zatímco úřady na Kanárských ostrovech již napočítaly více než 600 nelegálních vstupů z 18 různých zemí. Ilegálové pocházejí z Angoly, Burkiny Faso, Kamerunu, Komor, Pobřeží slonoviny, Konga, Eritreje, Gambie, Ghany, Guineje Bissau, Guineje Conakry, Mali, Maroka, Nigérie a Jemenu.

Zrovna včera byly u Lanzarote a Fuerteventury objeveny dvě z těchto lodí s 88 cestujícími. Na první lodi, která byla odpoledne spatřena u Alegranzy, bylo 30 pasažérů severoafrického původu. Byli odvezeni na Lanzarote.

Večer kolem 21:30  byla ve vodách u Fuerteventury objevena další loď s 58 cestujícími. Loď Salvamento Marítimo (španělská pobřežní stráž, štědře dotovaná z EU), nyní také nazývaná kyvadlová doprava na Kanárské ostrovy, přivezla migranty do přístavu Gran Tarajal a předala je odpovědné policii. Vzhledem k tomu, že Kanárské ostrovy jsou pro nově příchozí pouze dočasnou destinací, pevninské Španělsko se může těšit na další obohacení (a poté samozřejmě i zbytek Evropy).

Ze 45 000 ilegálů, kteří přišli na Kanárské ostrovy za dva roky, je asi 4 500 stále na Gran Canarii, Tenerife a spol. O repatriacích není nic známo, zbývajících více než 40 tisíc tak již v současné době obohacuje různé evropské země.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout