Německo: Neočkovaný zdravotnický personál bude nahrazen Afričany

V prvé řadě by mne velmi zajímalo, jak by asi donutili ty Afričany za Němce pracovat. Ať přemýšlím jakkoli, tak odpověď na tuto otázku mne nenapadá. Tedy možná jim jednou nebo dvakrát (a někdo třeba dokonce celý týden) do práce přijdou. A někdy možná dokonce i včas. Ale využít těchto obohacovačů jako plnohodnotnou náhradu za Němce v pracovním procesu?? Ti Afričané, kteří skutečně chtějí pracovat, již práci mají. Ale jde skutečně o mizivé procento. Nevím, kolik je to v Německu, ale ve Švédsku nedávno přiznali, že dokázali zaměstnat jen osm Somálců z tisíce.

Každý, kdo pracuje ve zdravotnictví v Bavorsku a nebude do 15. března očkován nebo po prodělané nemoci, přijde o práci. Vzniklá volná místa chtějí nyní kliniky obsadit uchazeči z Afriky a Blízkého východu.

„Počítám, že bychom kvůli povinnému očkování mohli přijít o 50 až 80 zaměstnanců. To je pořádná rána,“ stěžoval si přednosta okresní nemocnice v Ebersbergu (Bavorsko). Důvod: Podle poslední verze bavorského zákona o ochraně před infekcemi musí zdravotničtí pracovníci do 15. března prokázat, že byli plně očkovaní proti koronaviru nebo jsou po prodělané nemoci – jinak nesmějí znovu pracovat. Z 1100 zaměstnanců nemocnice je asi 150 neočkovaných, přičemž 80 zaměstnanců – včetně lékařů – je ze sektoru ošetřovatelství. Těm, kteří se neprokážou očkováním po 15. březnu, bude automaticky zakázán vstup do nemocnice a práce v ní.

A zpráva se zjevně šíří po světě, protože jak klinika uvádí, podle deníku „Münchner Merkur“, v poslední době dostává velké množství žádostí přímo z Afriky a Blízkého východu. „Lidé v těchto regionech velmi pozorně sledují debatu v Německu. Podíváme se na uchazeče. Pokud jim bude uznáno vzdělání a budou dostatečně mluvit německy, možná se nám zde podaří získat nové pracovníky,“ říká ředitel kliniky.

Získávají velký počet žádostí, neboť jde o velmi pohodlný způsob, jak se dostat do Německa. Vlastně ideální. Doprava zdarma, stejně jako ubytování a další služby. Ovšem kdepak berou tu jistotu, že jim tam všichni ti afričtí „doktoři“ zůstanou?

Mimochodem, předpokládám, že falšování dokumentů o vzdělání ve zdravotnické branži bude nyní v Africe docela v kurzu….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 27 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout