V Rakousku se o silvestrovské noci demonstrovalo, nejvíce lidí bylo v ulicích Lince (video)

V Rakousku se o silvestrovské noci demonstrovalo, nejvíce lidí bylo v ulicích Lince (video)

Poněkud netradiční novoroční oslavy zažilo letos Rakousko, kde se v ulicích nepřipíjelo na Nový rok, ale na protest proti fašistické vládě. Asi nejpůsobivější akce proběhla v Linci, kde byla ohlášena jako „vycházka.“ Zde si vzali Rakušané vzor z Němců, kde jsou celostátní protesty také nazývány procházkami, neboť demonstrace většina měst pod pokutou zakázala.

Na „silvestrovské procházce“ se v Linci sešly tisíce lidí:

Důvodů pro podobné „procházky“ bylo mnoho: povinné očkování, „lockdown“ pro neočkované a nejnověji zákaz vycházení a pro restaurace „zavíračka“ v 10 hodin večer i na Silvestra.

Lidé v Linci ukázali, že těmto zvěrstvům se lze vzepřít. Také proti místním předpisům, protože velká silvestrovská párty, která se obvykle koná na hlavním náměstí v Linci, byla zrušena.

Silvestrovské shromáždění začalo ve 21 hodin v areálu Urfahrmarkt, následovala kolektivní silvestrovská procházka po venkovské silnici. Průvod pak došel na hlavní náměstí, kde se tančilo a pokojně oslavovalo až do dvou hodin ráno, včetně hudby a jeviště.

Podobné „vycházky“ byly zorganizovány i v dalších rakouských (ale i německých) městech, ovšem v Linci byla akce asi největší….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.6]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout