100 hořících aut v Lyonu, 87 ve Šrasburku a mnoho dalších – tradiční Silvestr v multikulturní Francii

100 hořících aut v Lyonu, 87 ve Šrasburku a mnoho dalších – tradiční Silvestr v multikulturní Francii

Oslavy příchodu nového roku bez hořících aut je něco, co si již tradičně spojujeme s Francií, ale podobný zvyk se začíná objevovat i v dalších obohacovaných zemích.

Je až s podivem, že po tolika letech zkušeností se stále najde dost lidí, kteří nechávají v ulicích multikulturních čtvrtí svoje auta v době, kdy je takřka jisté, že poslouží coby silvestrovské pochodně…

Od pátečního večera do sobotního rána zasahovali hasiči z Rhôny v oblasti Lyonu při několika příležitostech.

Jestliže loni zavedený zákaz vycházení i déšť dokázaly zmírnit zápal žhářů, tentokrát došlo k výraznému nasazení bezpečnostních sil, které se snažily  výtržníkům v jejich akcích čelit.

V Lyonu, Villeurbanne, ale také Vénissieux, Vaulx-en-Velin, Rillieux-la-Pape bylo zaznamenáno více než 70 hořících vozidel… Toto číslo se může v následujících hodinách ještě  zvýšit, mělo by jich být až kolem stovky. Na straně prefektury Rhône nebude provedeno žádné oficiální hodnocení, pouze celonárodní číslo by mělo uvést ministerstvo vnitra.

Na sociálních sítích se od včerejšího večera šíří několik videí a fotografií z těchto přečinů.

I přes zákaz byly v některých čtvrtích používány i minomety a zábavní pyrotechnika.

V Nantes se obvyklé silvestrovské násilí soustředilo v noci z pátku 31. prosince na sobotu 1. ledna ve čtvrtích Malakoff, Clos-Toreau a rue Samuel-de-Champlain. Bylo zapáleno asi 40 vozidel.

Ohňostroje, zapálená vozidla a použití slzného plynu. Silvestrovské menu je každý rok stejné. V  Nantes se minulou noc obvyklé městské násilí, které doprovází přechod k Novému roku, soustředilo v okresech Malakoff, v severních okresech a v Clos-Toreau, kde policie strávila noc pronásledováním jednotlivců odhodlaných zničit město a život místních obyvatel…

Počet spálených aut v metropolitní oblasti Štrasburku ve srovnání se Silvestrem 2020 stoupá.

Letos shořelo 87 aut. To je výsledek Silvestra ve Štrasburku a v přilehlých obcích. Podle policejního zdroje byly požáry nejhorší v okresech Neuhof, Cronenbourg / Hautepierre, Schiltigheim a Bisscheim. Z 87 shořelých vozidel 25 uhořelo v důsledku šíření plamenů.

Policie zadržela 30 osob. Šest nezletilých mladších 16 let bylo zatčeno za nerespektování zákazu vycházení platného ve Štrasburku mezi 22:00 a 6:00. Na tu dobu vydalo město zákaz vycházení osob mladších 16 let bez doprovodu rodičů…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “100 hořících aut v Lyonu, 87 ve Šrasburku a mnoho dalších – tradiční Silvestr v multikulturní Francii

  1. To je jeden pak rád, že žije v poklidné, zatím, české kotlince.
    Tak na zdraví, ať nám to ještě nějaký pátek vydrží. Tahle vláda se bude činit, abychom tu multikulti společnost Pravdy a Lásky vybudovali co nejdřív.
    Grrrr?

  2. Jak píše Helena, s naší současnou vládou se bude ČR multikulturně obohacovat, jak trvalými pobyty, tak návštěvníky od sousedů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout