Šéf německého námořnictva byl nucen rezignovat poté, co prohlásil, že Putin si zaslouží respekt (video)

Šéf německého námořnictva byl nucen rezignovat poté, co prohlásil, že Putin si zaslouží respekt (video)

Jste-li členem útočného paktu NATO, pak je třeba být zastáncem válečného štváčství. A pokud si vysoký armádní představitel dovolí podotknout cokoli, čím by jen naznačil nutnost spolupráce s každým, kdo by o spolupráci měl zájem, musí nuceně rezignovat…

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach byl nucen rezignovat poté, co v projevu prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin hledá respekt a pravděpodobně si ho zaslouží a že Krym zůstane pod ruskou kontrolou a že nevěří, že Rusko zaútočí na Ukrajinu.

Právě během projevu v think-tanku v Indii Schönbach vysvětlil, že nevěří, že Rusko chce válku a že ruský prezident spíše hledá – a pravděpodobně si také zaslouží – respekt ze strany západních zemí.

„Pane Bože, vzdávat někomu úctu je nízká cena, opravdu žádná. Je snadné mu dát respekt, který chce – a který si pravděpodobně také zaslouží. Krymský poloostrov je pryč. Už se nikdy nevrátí – to je fakt,“ prohlásil dále.

Níže si můžete poslechnout výrok, za který byl nucen šéf německého námořnictva rezignovat (anglicky):

Prohlášení, že Krym pravděpodobně zůstane ruským, je údajně v rozporu s postojem zahraniční politiky EU a USA, že anexe v roce 2014 je nezákonná a musí skončit.

Pro EU i USA je nepřijatelné i to, že velitel námořnictva také tvrdil, že Německo i Indie budou v budoucnu potřebovat pomoc od Ruska, aby se bránily čínské expanzi.

Krátce po zveřejnění projevu ukrajinské ministerstvo zahraničí kontaktovalo Německo s požadavkem, aby se veřejně distancovalo od Schönbachových výroků. Tvrzením, že ruský prezident si zaslouží respekt a že Krym zůstane ruským, riskuje, že „poškodí snahy Západu uklidnit situaci v regionu,“ tvrdí.

To se také stalo a krátce nato byl Schönbach donucen rezignovat – a to přesto, že se za výrok rychle omluvil a tvrdil, že šlo zčásti o „omyl“ a zčásti vyjádřil pouze své osobní názory, nikoliv oficiální stanovisko ministerstva obrany.

Výšeuvedený výrok a reakce USA i EU (ve skutečnosti vazala USA) na něj jen ukazuje, jaká je skutečná politika těchto zemí. Není – jak tvrdí Ukrajina – obranná, ale útočná. O tom ostatně mohou hovořit po celém světě v zemích, kde již zažili onen „dovoz demokracie“ ve stylu, jakým ji umí „dovážet“ jen NATO. Ostuda je, že dlouhé roky patříme k těmto okupantům i my. Poslední dobou protestují proti přítomnosti i našich vojáků například v Mali…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “Šéf německého námořnictva byl nucen rezignovat poté, co prohlásil, že Putin si zaslouží respekt (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout