Hned v prvních hodinách roku 2022 připluly na Kanárské ostrovy 3 lodě s 237 Afričany

Hned v prvních hodinách roku 2022 připluly na Kanárské ostrovy 3 lodě s 237 Afričany

„Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ Pokud by toto staré pořekadlo platilo, pak by i letos čekala Kanárské ostrovy rekordní invaze. A to hovoříme o prvních hodinách dnešního dne, lze předpokládat, že do půlnoci ještě nějaká ta loď dorazí…

S téměř 21 000 migranty zažily Kanárské ostrovy v loňském roce další obrovský masový příliv. Ale stejně jako skončil rok 2021, začal i rok 2022. Jen krátce po posledním zazvonění zvonu, oznamujícího půlnoc, invaze pokračovala. Celkem 237 Afričanů bylo zadrženo ve vodách u Lanzarote, Gran Canarie a Tenerife. Z toho dvanáct z nich muselo být po prvotním ošetření převezeno do zdravotních středisek.

První loď byla objevena s 58 ilegály u Lanzarote. Kyvadlová doprava vyzvedla cestující a odvezla je do přístavu Arrecife. Jen krátce nato bylo ve vodách u obce Mogán na ostrově Gran Canaria zadrženo dalších 125 Afričanů. Byli odvezeni do přístavu Arguineguín a předáni odpovědné policii.

Třetí loď s 54 pasažéry byla objevena jen o několik minut později u Tenerife. Tito vetřelci byli poté převezeni do Los Cristianos kyvadlovou dopravou Salvamento Marítimo.

Tolik tedy první hodiny roku 2022 na Kanárských ostrovech. Připomínám, že odtud jsou subsaharští Afričané poté, co projdou azylovým řízením, odesíláni na evropskou pevninu.

Vloni přistálo u břehů Kanárských ostrovů jedno celé okresní město, ale například na italské Lampeduse bylo toto obohacení asi čtyřnásobné. A to EU plánuje mnohonásobně víc Afričanů a Afghánců dovézt zcela legálně…

Pozn.: Jedna ze tří prvních letošních lodí s „Novoevropany“ je i na titulním obrázku…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Hned v prvních hodinách roku 2022 připluly na Kanárské ostrovy 3 lodě s 237 Afričany

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout