Berlín je zaplaven žadateli o azyl, otevírá kontejnerovou vesnici

Berlín je zaplaven žadateli o azyl, otevírá kontejnerovou vesnici

Zatímco stále více důchodců nemá na to, aby zaplatili náklady na bydlení, takže zůstávají na ulici, žadatelé o azyl se o to, že by neměli střechu nad hlavou, bát nemusí. Tedy alespoň ne v Německu a už vůbec ne v multikulturním Berlíně. Pro „Novoněmce“ se na náklady daňových poplatníků najde nejen střecha nad hlavou, ale zdarma mají také stravu, jazykové a integrační kurzy nebo zdravotnictví.

Zkrachovalý kapitál Německa, který drží při životě především finanční vyrovnání spolkových zemí, zaznamenává nárůst „Novoněmců“. Nově příchozí přirozeně potřebují střechu nad hlavou, takže již zavřené ubytování se okamžitě znovu aktivuje a navíc se plánuje výstavba dalšího modulárního ubytování.

Zatímco výstavba sociálního bydlení v Berlíně stagnuje a nabídka dostupného bydlení pro původní obyvatelstvo je vzácná, Senát je ve velkorysé dárcovské náladě, pokud jde o plýtvání penězi daňových poplatníků a vytváření prostoru pro takzvané „uprchlíky“, kteří šli do Německa přes bezpečné třetí země a skončili v Berlíně.

Počet žadatelů o azyl v Berlíně se zvyšuje. Odpovědný berlínský státní úřad pro záležitosti uprchlíků zveřejňuje pouze počet prvních žádostí: loni 7647 do prosince. Kromě toho bylo během jedenácti měsíců 4820 žadatelů o azyl, kteří po jejich odmítnutí, deportaci nebo opětovném vstupu zahájili nový pokus.

Kvůli zvýšenému počtu příchozích se na Groscurthstrasse znovu otevírá stará kontejnerová vesnice (postavená v letech 2014/15). Od příštího týdne budou dvě křídla budovy vybavena 200 místy a od února budou obsazena. A k tomu se plánuje výstavba dalších kontejnerových ubikací…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Berlín je zaplaven žadateli o azyl, otevírá kontejnerovou vesnici

  1. Nečudujem sa tzv. Ostalgii aj u starších obyvateľov bývalého Východného Berlína. Múr bol dobrý aspoň na niečo:chránil obyvateľov NDR pred zločinmi spojenými s „vyspelým“ svetom, teda aj so Západným Berlínom a postfašistickým Západným Nemeckom. Čítali ste napr. knihu My deti zo stanice ZOO?

  2. Většinu Němců, kteří volili neomarxistickou vládu nelze litovat, ale tu menšinu, která má plné zuby multikulti ano. Bohužel ta většina ohrožuje i nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout