USA: Šílený Bidenův klimatický balíček zastavil jeho vlastní demokratický senátor

USA: Šílený Bidenův klimatický balíček zastavil jeho vlastní demokratický senátor

Zatímco v EU už vloni prošel tzv. „zelený úděl“, jehož základním účelem je výrazné zchudnutí milionů Evropanů, bez nějakých větších problémů a i za asistence všech premiérů zemí EU, v USA Biden s podobnou šíleností zatím neuspěl. A kupodivu tím, kdo byl rozhodujícím jazýčkem na vahách, byl jeho vlastní senátor…

Americký prezident Joe Biden utrpěl další velkou politickou porážku. Zdá se, že jeho obří klimatická a sociální iniciativa „Build Back Better“ bude zastavena jediným demokratickým senátorem.

Build Back Better je tak trochu vlajkovou lodí Joe Bidena, který se potýká s historicky nízkými čísly důvěry.  Je to však také heslo, jimž se zaštiťuje Schwabovo Světové ekonomické fórum (WEF).

Ve své současné podobě by legislativa, o níž Biden říká, že přetvoří americkou společnost se zaměřením na klima a prosperitu, stála 1,75 bilionu dolarů.

Naděje na prosazení balíčku Kongresem však byly nyní zmařeny. Joe Manchin, senátor za Bidenovu Demokratickou stranu, řekl Fox News, že nemůže schválit zákon v jeho současné podobě.

Poukazuje mimo jiné na to, že inflace by byla dále zhoršena tím, že na financování obřího balíčku by bylo zapotřebí tisknout další peníze.

Joe Biden proto nemá senátní většinu potřebnou k tomu, aby Build Back Better prošel Kongresem.

Poněkud upravená verze zákona může mít šanci na to, že bude přijata příští rok…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout